Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

2021-03-01 12:07:05 (ost. akt: 2021-03-01 12:10:09)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Nadal nie brakuje na naszych drogach osób, które pomimo spożywania napojów alkoholowych podejmują decyzję o włączeniu się do ruchu drogowego. Takie zachowanie to nie tylko narażanie siebie na konsekwencje prawne, ale przede wszystkim narażanie siebie i innych uczestników drogi na utratę zdrowia, a nawet życia.
Kontrole drogowe to codzienność dla większości policjantów, którzy pełnią służbę zewnętrzną i dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Do jednej z takich kontroli doszło w piątkowy poranek w naszym mieście. 65-letni mieszkaniec gminy Szczytno zaczął weekend na „podwójnym gazie”. Mężczyzna kierował pojazdem osobowym marki Skoda mając w swoim organizmie prawie pół promila alkoholu.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego mieszkańca gminy Szczytno, który kierował pojazdem marki VW Polo. 64-letni mężczyzna miał w swoim organizmie półtorej promila alkoholu.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym, który miał w swoim organizmie blisko promil alkoholu okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Mężczyzna podróżował pojazdem marki Audi i został zatrzymany również do „zwykłej” kontroli drogowej.

Ze względu na nieodpowiedzialne zachowanie kierujących, ich sprawy trafią do sądu.

Na drogach naszego powiatu w miniony weekend policjanci ujawnili również nietrzeźwego rowerzystę, który został wyeliminowany z ruchu drogowego. W sobotę (27.02.2021r.) w gminie Wielbark, 41-letni mieszkaniec tejże gminy, wsiadł na swój jednoślad pomimo stanu nietrzeźwości w jakim się znajdował. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł i dalsza jazda została mu uniemożliwiona.

Policjanci apelują – PIŁEŚ? NIE JEDŹ!!!
Nie stwarzaj zagrożenia dla siebie samego, ale i innych uczestników ruchu drogowego!

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5