Poszukiwany 4 listami gończymi i zarządzeniem prokuratorskim zatrzymany przez szczycieńskich policjantów

2021-02-25 19:48:29 (ost. akt: 2021-02-25 19:54:05)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńscy kryminalni, na co dzień zajmujący się poszukiwaniami i identyfikacją osób, na terenie gminy Szczytno, zatrzymali 38-letniego mieszkańca Łodzi. Mężczyzna ukrywał się na terenie powiatu szczycieńskiego, gdyż miał do odbycia karę ponad 3 lat pozbawienia wolności. Poszukiwany był, aż 4 listami gończymi.
Wczoraj (24.02.21R.) szczycieńscy kryminalni, na co dzień pełniący służbę w Zespole ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób, prowadzili działania operacyjno – rozpoznawcze na terenie gminy Szczytno. Kwadrans przed godziną 11:00 zapukali do drzwi jednego z mieszkań położonych w miejscowości Siódmak. W trakcie rozmowy z domownikami zauważyli, że jeden z nich zaczął zachowywać się nerwowo. Kryminalni postanowili wylegitymować mężczyznę. Okazało się, że mieli oni do czynienia z 38-letnim mieszkańcem Łodzi. Policyjne sprawdzenie jego danych potwierdziło, że jest on osobą poszukiwaną, aż czterema listami gończymi wystawionymi przez Sąd Rejonowy Warszawa – Żoliborz, Sąd Rejonowy w Gdańsku, Sąd Rejonowy Warszawa – Praga Północ oraz Sąd Rejonowy w Gdyni, a także zarządzeniem prokuratorskim wystawionym przez Prokuraturę Rejonową w Grudziądzu.

38-latek ukrywał się przez karą wymierzoną mu karą, gdyż miał na swoim „koncie” popełnienie licznych przestępstw związanych z oszustwami, a także kradzieżą z włamaniem. Mężczyzna został zatrzymany przez szczycieńskich „poszukiwaczy” i przewieziony już do wskazanego przez wymiar sprawiedliwości zakładu karnego. Teraz ponad 3 lata spędzi za kratami.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5