Szczytno krajową potęgą w pchnięciu kulą. Medal za medalem

2021-02-24 09:28:54 (ost. akt: 2021-02-24 10:40:53)

Autor zdjęcia: MKL Jurand Szczytno

LEKKOATLETYKA || Nie ma w Polsce miasta, którego reprezentanci w ostatnich dniach tak często stawaliby na podium w tej dyscyplinie. Konrad Bukowiecki, do niedawna jedyny nasz kulomiot, o którym było głośno w kraju i za granicą, najwyraźniej wytyczył drogę swym następcom.
Nie oznacza to jednak, że sam składa broń. Niespełna 24-letni szczytnianin, podczas 65. Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, zgarnął brązowy medal. — I chyba to tyle, co można napisać o tym konkursie — skwitował po zakończeniu, wyraźnie nieusatysfakcjonowany ze swych wyników, które zaprezentował w Toruniu. Zmagania zakończył trzema mierzonymi próbami.

Wszystkie poniżej granicy 20 metrów. Najlepszy rezultat — 19,77 m. Innymi słowy: niby całkiem przyzwoicie, ale halowy mistrz Europy z 2016 roku zdążył przyzwyczaić kibiców do zdecydowanie lepszych wyników. Tego dnia Konrad ewidentnie nie miał swego dnia.

Nie zmienia to jednak faktu, że Bukowiecki już dziesiąty (!) rok z rzędu wrócił do domu z medalem mistrzostw Polski. Wspomniany brąz był jego 48. krążkiem imprezy rangi mistrzowskiej w karierze (25 złotych, 5 srebrnych i 14 brązowych).

Złoto w Toruniu wywalczył faworyt — Michał Haratyk ze Sprintu Bielsko-Biała (20,77 m), a srebro – Jakub Szyszkowski z AZS-AWF Katowice (20,45 m).

Nieco w cieniu rywalizacji polskiej "wierchuszki", kolejny solidny występ na tej samej imprezie odnotował Wojciech Marok. Wynik 17,34 m pozwolił zawodnikowi Juranda Szczytno zgarnąć srebro w rywalizacji młodzieżowców (do lat 23, w klasyfikacji OPEN był 10.).

Młody wicemistrz może czuć niedosyt, bo do złota zabrakło mu ledwie... 5 centymetrów. Właśnie o tyle wyprzedził go bowiem Piotr Goździewicz z AZS AWF Warszawa.

Toruń jest dość szczęśliwym miastem dla podopiecznych MKL Jurund Szczytno. Niewiele wcześniej dwukrotnie barwy stolicy naszego powiatu na trzeci stopień podium U18 wnieśli Karol Kijewski (ulegając tylko młodszym rywalom, za rok to on będzie najstarszym rocznikiem) oraz Joanna Marszelewska, dla której był to pierwszy medal mistrzostw Polski w karierze.

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5