Kolejni nieodpowiedzialni kierujący wyeliminowani z ruchu drogowego

2021-02-23 09:08:49 (ost. akt: 2021-02-23 09:12:21)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W miniony weekend funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierujących. Jeden z nich prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, a drugi kierował autem pomimo cofniętych uprawnień.
W sobotę (20.02.2021r.) w godzinach rannych w miejscowości Pasym, policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 54-letni mieszkaniec gminy Pasym porusza się autem bez wymaganych badań technicznych oraz nie posiada aktualnego ubezpieczenia pojazdu. Nie dość, że pojazd, którym się poruszał nie powinien wyjechać na drogę publiczną to i sam kierujący nie powinien wsiadać „za kółko”, gdyż ma on cofnięte uprawnienia do kierowania.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się mężczyzna, który pomimo tego, iż spożywał alkohol, wsiadł do swojego pojazdu i ruszył w drogę. Do zdarzenia doszło w sobotę (22.02.21r.) w godzinach wieczornych. Funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” wyeliminowali z ruchu drogowego 32-letniego mieszkańca gminy Nidzica, który kierował pojazdem marki Audi znajdując się w stanie nietrzeźwości. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi im mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują!
Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość to cechy, którymi powinien odznaczać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Ma to tym bardziej ogromne znaczenie, iż każdy uczestnik ruchu drogowego nie odpowiada tylko za siebie, ale i za inne postronne osoby.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5