Kontrola drogowa zakończona postawieniem aż 7 zarzutów

2021-02-22 11:44:17 (ost. akt: 2021-02-22 12:22:32)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Współpraca policjantów poszczególnych wydziałów doprowadziła do tego, że w ciągu zaledwie jednego dnia, zatrzymali oni troje mieszkańców Szczytna. Dzięki ich zaangażowaniu i wytężonej pracy operacyjnej, śledczy postawili podejrzanym łącznie, aż 7 zarzutów.
W środę, 17 stycznia br. tuż przed godziną 00:00 na ulicy Tetmajera w Szczytnie, funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Toyota Corolla. Za kierownicą siedział 19-latek, a na miejscu pasażera jego 22-letni znajomy. Początkowo nic nie wskazywało na to, że kontrola ta nada dalszy tok kolejnym wydarzeniom z udziałem obu mężczyzn, jednak tak się stało.

Szczycieńscy mundurowi zweryfikowali dane 19 i 22-latka w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że kierujący nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. To jednak nie jedyne z jego przewinień. Choć badanie stanu jego trzeźwości potwierdziło, że nie spożywał on alkoholu, coś jednak nie dawało spokoju policjantom. Funkcjonariusze postanowili poddać obu mężczyzn wstępnej analizie na zawartość w organizmie ewentualnych środków zabronionych. Tu wynik wskazał jednoznacznie, że zarówno kierowca jak i pasażer znajdowali się pod działem środków psychotropowych. Szczycieńscy mundurowi przeszukali ich odzież wierzchnią oraz pojazd, którym się poruszali. W trakcie podjętych czynności, w Toyocie ujawnili i zabezpieczyli zawiniątko z zawartością amfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnej celi.

https://m.wm.pl/2021/02/orig/narkotyki-685815.jpg

Następnego dnia (18.02.21r.) szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że zatrzymani mężczyźni mogą mieć coś wspólnego z włamaniem, do którego doszło 10 stycznia br., na terenie gminy Szczytno. Wtedy to sprawcy, po pokonaniu zabezpieczania, weszli do jednego z pomieszczeń gospodarczych, skąd wynieśli kosiarkę spalinową o wartości 700 złotych. Funkcjonariusze dokonali przeszukania zajmowanych przez 19 i 22-latka lokali mieszkaniowych. Ich działania doprowadziły do odzyskania pochodzącego z kradzieży mienia. Jeszcze tego samego dnia poinformowali oni właściciela o swoich ustaleniach. Mężczyzna był zaskoczony, gdyż nie zdarzył jeszcze złożyć stosownego zawiadomienia, a dzięki działaniom podjętym przez kryminalnych, skradziony sprzęt niebawem wróci do pokrzywdzonego, w nienaruszonym stanie.
To jednak nie koniec czynności podjętych w tej sprawie przez szczycieńskich funkcjonariuszy.

Świetna współpraca pomiędzy policjantami poszczególnych wydziałów, doprowadziła również do zatrzymania 28-letniej mieszkanki Szczytna. Kryminalni ustalili, że to właśnie ona odpowiedzialna jest za handel substancjami psychotropowymi, które zostały zabezpieczone w Toyocie Corolli, podczas przeprowadzonej na ulicy Tetmajera kontroli drogowej. Pomimo, iż 28-latka chciała przechytrzyć mundurowych ukrywając amfetaminę w lodówce, to jednak nie udało jej się to. Została zatrzymana, a narkotyki, przeznaczona na handel, zabezpieczone.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5