78-latek zderzył się z szynobusem. 40-letni pasażer pociągu okazał się poszukiwany

2021-02-12 12:02:29(ost. akt: 2021-02-12 11:36:52)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 78-letni kierowca Hondy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus. Na szczęście nic mu się nie stało. W trakcie legitymowania pasażerów pociągu okazało się, że 40-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego poszukiwany jest przez sąd w Złotoryi. Miał on do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad rodziną.
Wczoraj po godzinie 15:00 dyspozytor ruchu PKP poinformował oficera dyżurnego szczycieńskiej jednostki o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Świętajno. Zgłaszający dodał, że sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Szczycieńscy mundurowi ustalili, iż kierującym mógł być 78-letni kierowca pojazdu marki Honda, który poruszał się w dniu interwencji tą trasą. W miejscu zamieszkania zastali 78-latka, który w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do spowodowania kolizji z szynobusem. Mężczyzna oświadczył, iż tuż przed przejazdem, na ulicy Grunwaldzkiej w Świętajnie, wpadł w poślizg i wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. W wyniku tego zdarzenia 78-latek, ani żaden z pasażerów szynobusu, nie doznał żadnych obrażeń ciała.

Szczycieńscy mundurowi w trakcie legitymowania pasażerów pociągu ujawnili, iż jeden z nich jest osobą poszukiwaną. 40-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Złotoryi, celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna oskarżony był o znęcanie się nad najbliższą rodziną. Został on zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Niebawem trafi do wskazanego przez wymiar sprawiedliwości zakładu karnego.

Szczycieńscy śledczy wszczęli również postępowanie wobec 78-letniego mieszkańca gminy Świętajno. Ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego zajścia. Mężczyźnie grozi utrata prawa jazdy i zarzuty nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Pamiętajmy, że każdy - strzeżony czy nie – przejazd kolejowy jest dla kierowców sprawdzianem ostrożności i czujności, a także w skrajnych przypadkach śmiertelną pułapką. Dlatego policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad obowiązujących na i w okolicach przejazdów kolejowych.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5