Akt oskarżenia przeciwko 32-latkowi, który zniszczył dystrybutor gazu

2021-02-11 10:02:05 (ost. akt: 2021-02-11 10:05:05)

Autor zdjęcia: policja

Szczycieńscy śledczy skierowali do sądu akt oskarżenia, przeciwko 32-letniemu mieszkańcowi powiatu wołomińskiemu. Mężczyzna wspólnie ze znajomymi przyjechał na stację paliw w Pasymiu. Zajmując miejsce pasażera w pojeździe Volvo, wysiadł z niego, gdy kierujący poszedł uiścić opłatę za tankowanie. Nietrzeźwy 32-latek odreagował swoje problemy osobiste na… dystrybutorze gazu. Kopał w niego i uderzał pięściami, powodując uszkodzenia na kwotę 1500 złotych.
W nocy z 15/16.01.21r. na stację paliw w Pasymiu podjechał pojazd marki Volvo. Wysiadł z niego kierowca, który zatankował swój samochód, a następnie poszedł uiścić należną za usługę opłatę. W między czasie siedzący na miejscu pasażera mężczyzna wysiadł z auta. Był bardzo pobudzony i agresywny. Na jego drodze stanął dystrybutor gazu, na którym wyładował on swoją złość. Mężczyzna kopał i uderzał w niego pięściami. W między czasie ze sklepu wyszedł właściciel Volvo, który wciągnął mężczyznę do samochodu i odjechali oni z miejsca zdarzenia.

Właściciel stacji wycenił wartość zniszczonego dystrybutora na kwotę 1500 złotych. W toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych, szczycieńscy kryminalni ustalili, że sprawcą zniszczenia mienia jest 32-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego. Na wezwanie szczycieńskich śledczych, mężczyzna sam stawił się w komendzie. W trakcie przesłuchania przyznał się do postawionych mu zarzutów. Tłumaczył, że musiał wyładować stres związany z nagromadzonymi problemami osobistymi.

Mimo wszystko 32-latek nie uniknie odpowiedzialności, za swoje nie zgodne z prawem, zachowanie. Teraz jego sprawą zajmie się już sąd. Kodeks karny za przestępstwo zniszczenia lub uszkodzenia cudzej rzeczy przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5