32-letni kierowca Nissana potrącił rowerzystę

2021-01-20 09:14:27 (ost. akt: 2021-01-20 09:17:55)

Autor zdjęcia: materiały KPP

Szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Dąbrowach. Ze wstępnych ich ustaleń wynika, iż 32-letni kierowca Nissana nie zachował należytej ostrożności i bokiem pojazdu uderzył w jadącego prawidłowo rowerzystę. 56-latek został przetransportowany do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Wczoraj 19 stycznia oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Dąbrowy w gminie Rozogi doszło do potrącenia rowerzysty. Z relacji zgłaszającego, a zarazem sprawcy wynikało, iż poszkodowany uskarża się na ból ręki i nogi.

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego. Mundurowi ustalili, iż 32-letni kierowca Nissana nie zachował należytej ostrożności i bokiem pojazdu uderzył w jadącego prawidłowo rowerzystę. Obaj kierujący poruszali się na trasie Dąbrowy Myszyniec. Obaj byli trzeźwi.

Niechronionych uczestnik ruchu drogowego posiadał kamizelkę odblaskową i prawidłowo wyposażony jednoślad. 53-latek został przetransportowany do szpitala. Jak ustalili szczycieńscy funkcjonariusze, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na szczęście doznał tylko ogólnych potłuczeń ciała.

32-letni kierowca Nissana odpowie teraz za spowodowanie kolizji drogowej. Może grozić mu utrata uprawnień, skierowanie wniosku do sądu o ukaranie lub grzywna w drodze mandatu karnego.

Szczycieńscy policjanci podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na wykroczenia drogowe popełniane przez kierowców samochodów względem pieszych, w szczególności w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań. Nadzorem objęte są odcinki dróg i przejścia dla pieszych, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Rowerzyści również zaliczają się do grupy niechronionych uczestników. Do większości wypadków, z ich udziałem przyczyniają się kierujący samochodami osobowymi. W znacznej mierze wypadki te powstają z powodu nie udzielenia pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowego wyprzedzania. Natomiast do zdarzeń, których rowerzyści są sprawcami dochodzi głównie na skutek nie ustąpienia pierwszeństwa innym kierującym oraz podczas nieprawidłowo wykonywanego manewru skrętu.

Policjanci przypominają również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków z tyłu i z przodu. Kupując odzież dla dzieci warto wybrać taką, która ma trwale naszyte elementy odblaskowe. Te zasady zwiększą również bezpieczeństwo dorosłych.

Źródło: KPP w Szczytnie

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Warmiak #3046026 | 92.213.*.* 21 sty 2021 22:12

    W gminie Rozogi to standart.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. PETRUS #3045947 | 188.146.*.* 21 sty 2021 19:41

    Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5