Nieodpowiedzialni kierowcy „wpadli” w ręce policjantów

2021-01-11 17:30:07(ost. akt: 2021-01-11 17:35:13)

Autor zdjęcia: policja

Kierowcy, którzy świadomie lekceważą i łamią przepisy wynikające z Ustawy Prawo o ruchu drogowym, narażając tym samym siebie i innych na utratę zdrowia bądź życia muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi i karnymi. Takich nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, w miniony weekend, mundurowi wyeliminowali aż 7.
Nietrzeźwy rowerzysta. 64-latek w trakcie kontroli „wydmuchał” blisko 2 promile

W piątek (08.01.21r.) parę minut po godzinie 15:00 na ulicy Olsztyńskiej w miejscowości Jedwabno, policjanci szczycieńskiej „drogówki” zauważyli poruszającego się rowerem mężczyznę, którego styl jazdy jednoznacznie wskazywał na to, że może on być nietrzeźwy. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać rowerzystę do kontroli drogowej. Okazało się, że był nim 64-letni mieszkaniec gminy Jedwabno. Mundurowi przeprowadzając badanie jego stanu trzeźwości potwierdzili swoje przypuszczenia. 64-latek „wydmuchał” blisko 2 promile. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, a następnie przekazany pod opiekę najbliższych.

Zlekceważyli decyzję organu administracyjnego o cofnięciu uprawnień. Teraz 35, 53 i 65-latek staną przed sądem

35-letni mieszkaniec gminy Jedwabno, 53-letni mieszkaniec Szczytna i 65-letni mieszkaniec gminy Pasym odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo niestosowania się do wydanej przez organ uprawiony decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania.

W piątek (008.01.21r.) tuż przed godziną 17:00 funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy, w miejscowości Burdąg w gminie Jedwabno zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Ford. Z uwagi na to, iż mundurowi wyczuli on mężczyznę woń alkoholu został on poddany badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że 35-letni mieszkaniec gminy Jedwabno znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu. Ponadto, policjanci ustalili, iż mężczyzna posiada cofnięte przez Starostę uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

53-latek „wpadł” w ręce policjantów z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy na ulicy Narońskiego w Szczytnie, w piątek (08.01.21r.) parę minut po godzinie 08:00 Mężczyzna wsiadł za kierownicę Opla pomimo tego, iż nie posiadał uprawnień do kierowania. Zostały mu one cofnięte w drodze decyzji administracyjnej, a następnie zatrzymane za kierowanie pojazdem mechanicznym pod działaniem alkoholu bądź środków odurzających.

Natomiast 65-letni mieszkaniec gminy Pasym został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy z referatu ruchu drogowego, w sobotę (09.01.21r.) tuż przed godziną 10:00, na ulicy Jana Pawła II w Pasymiu. Powodem kontroli było popełnienie przez kierującego pojazdem marki Saab wykroczenia związanego z niestosowaniem się do znaku P-4 tj. linia podwójna ciągła. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny mundurowi ustalili, iż 65-nie posiada uprawnieni do kierowania zostały mu one cofnięte starostę w 2014 roku.

W związku z podejrzeniem, że kierujący Fordem, Oplem i Saabem popełnili przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, funkcjonariusze sporządzili stosowną dokumentację, celem poinformowania sądu o ujawnionych nieprawidłowościach.

39-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego na sądowy zakazie

Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego w trakcie służby w sobotę (09.01.21r.) tuż po północy na ulicy Juranda w miejscowości Rozogi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Citroena. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że legitymowany to 39-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego. Podczas weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych policjanci potwierdzili, że 39-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych aktywny do dnia 26.05.2024r. wydany przez Sąd Rejonowy w Mrągowie. Citroen zaś nie posiadał aktualnych badań technicznych, dlatego policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu.

Niebawem 39-latek ponownie stanie przed sądem, aby odpowiedzieć za zlekceważenie wydanego przez sąd postanowienia. Złamanie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

25-latek odpowie przed sądem za kierowaniem pojazdem bez uprawnień

W niedzielę (17.12.20r.) tuż przed godziną 16:00 na ulicy Kościuszki w Szczytnie, funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Opel Corsa. Za kierownicą siedział znany mundurowym z wcześniejszych interwencji 25-letni mieszkaniec Szczytna. Policjanci potwierdzili fakt, iż mężczyzna nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania. Była to już jego trzecie wykroczenie związane z kierowaniem pojazdu bez wymaganych uprawnień popełnione w krótkich odstępach czasu. Z uwagi na jego lekceważący stosunek do przepisów prawa, funkcjonariuszy odstąpili od zastosowanie wobec niego postępowania mandatowego i skierowani do sądu wniosek o ukaranie.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5