Nie bądźmy obojętni na bezdomnych. Jeden telefon może uratować ludzkie życie!

2021-01-07 11:30:47 (ost. akt: 2021-01-07 12:12:27)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Niskie temperatury, zwłaszcza nocą, to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Zagrożenie to dotyczy również osób będących w trudnej sytuacji życiowej, a także tych, którzy borykają się z problemem alkoholowym. Dla szczycieńskich funkcjonariuszy, nie ma jednak znaczenia, co jest powodem takiego stanu rzeczy. Najważniejsze to nieść pomoc tym, którzy w danej chwili jej najbardziej potrzebują. Tak też było w przypadku dwóch bezdomnych, którzy przebywali w pustostanie położonym na terenie gminy Dźwierzuty.
Wczoraj 6 stycznia tuż przed godziną 22:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał niepokojąca informację, że na jednym z osiedli, które położone jest w gminie Dźwierzuty, błąka się starszy mężczyzna. Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne, oficer dyżurny podjął decyzję o potrzebie zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia i upewnienia się czy mężczyzna ten nie potrzebuje pomocy.
Skierowany na miejsce zgłoszenia patrol, we wskazanym miejscu nikogo nie zastał. Coś jednak nie dawało spokoju mundurowym. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić teren oraz ulice do niego przyległe. W okolicach jednego z pustostanów położonego w miejscowości Dźwierzuty zastali dwóch mężczyzn. Byli oni głodni, wyziębieni i nietrzeźwi.

Policjanci w rozmowie z mężczyznami potwierdzili, że są oni bezdomni. Z uwagi na okoliczności, w jakich się znajdowali, a także niską temperaturę powietrza mundurowi podjęli decyzję o potrzebie zapewnienia im natychmiastowej opieki. Funkcjonariusze nawiązali kontakt z bliskimi obu mężczyzn, którzy zobowiązali się przejąć nad nimi opiekę.

Szczycieńscy policjanci nawiązali również współprace z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dźwierzutach. Poinformowali o podjętej przez siebie interwencji i przekazali pracownikom swoje ustalenia. Dzięki właściwej reakcji świadka, szybkiej reakcji mundurowych i dobrej współpracy instytucji niosących pomoc, mężczyźni na stałe zostaną objęci specjalistyczną pomocą.

Policjanci wdzięczni są za każde tego typu zgłoszenie. Pamiętaj, że jeden telefon, może uratować ludzkie życie. Tak jak w przypadku tej interwencji. Odpowiednia reakcja świadka, szybkie działanie służb niosących pomoc i mężczyźni zostali otoczeni specjalistyczną pomocą. Za oknem przymrozki, dlatego policjanci apelują: nie bądźmy obojętni, gdy widzimy, że czyjeś życie i zdrowie jest zagrożone. Państwa wrażliwość oraz szybka i właściwa reakcja może pomóc przetrwać zimę osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. smacznego! #3035767 | 176.105.*.* 8 sty 2021 00:04

  Oni, czyli bezdomni robią dobrą robotę, czyli jak mawiają anglosasi :"good job" Oni, mianowicie siusiają i walą kupy, pod okolicznymi drzewkami i krzaczkami, ku zadowoleniu okolicznych piesków i ich właścicieli,czyli tzw."psiarzy", bo pieski te mają co wąchać i co lizać, a właściciele, którzy im mordy liżą, też!! smacznego!!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Wafel #3035540 | 178.235.*.* 7 sty 2021 15:36

  Nie rozumiem dlaczego jak są bezdomni nie kupią sobie domu?

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Nil #3035461 | 5.184.*.* 7 sty 2021 14:07

  Więcej kasy dla rydzyka, klechistanu, zaczyna się polska Rwanda.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Wiesiek #3035440 | 95.40.*.* 7 sty 2021 13:46

  Polscy bezdomni jedzcie do Niderlandów kiedyś Holandia Tam Jest już parę naście tysięcy bezdomnych pochodzenia Polskiego i tam czują się jak pączki w maśle Opieka zdrowotna , jedzenie , ubrania ,a z żebractwa niektórzy wyciągają po 200 EURO dziennie !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. Ox #3035408 | 5.173.*.* 7 sty 2021 13:12

  Jest pełno miejsc gdzie niepijący bezdomny może zjeśc,wyprać ubranie,przenocować...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5