Uczeń zegarmistrza zatrzymany

2021-01-06 09:00:00 (ost. akt: 2021-01-05 20:02:22)
Złoty zegarek o wartości 5 tys. złotych padł łupem nieuczciwego 33-letniego mieszkańca Szczytna. Mężczyzna ucząc się zawodu pod „okiem” miejscowego zegarmistrza dopuścił się kradzieży cennej, rodzinnej pamiątki.
Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od miejscowego zegarmistrza, który poinformował funkcjonariusza, że na terenie jego zakładu, doszło do kradzieży bardzo wartościowego złotego zegarka. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zegarek należał do kobiety, która pozostawiła go zegarmistrzowi, aby ten dokonał jego drobnej naprawy.

Szczycieńscy funkcjonariusze nawiązali kontakt z właścicielką, która wyceniła wartość poniesionej szkody na kwotę 5 tys. złotych. Zrozpaczona kobieta dodała, że jest to dla niej bardzo cenna, rodzinna pamiątka. W toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych, szczycieńscy kryminalni ustalili, iż kradzieży mógł dopuścić się 33-letni mieszkaniec Szczytna. Z informacji posiadanych przez mundurowych miał on klucze do zakładu i pod „okiem” właściciela uczył się zawodu. W związku z powyższym mundurowi ustalili miejsce przebywania 33-latka.

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do kradzieży zegarka. Jak sam oświadczył, „zrobił to dla żartu”. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione mienie i przekazali je właścicielce.

33-latek usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5