Konflikt o pierogi i złośliwość byłego małżonka

2020-12-29 09:16:24 (ost. akt: 2020-12-29 09:17:35)
Numery alarmowe, jak wie większość z nas służą do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Nadal jednak zdarzają się osoby dzwoniące pod nr 112 w innych celach. Swoim zachowaniem wywołują bezpodstawne zgłoszenie, które traktowane jest jako wywołanie fałszywego alarmu, czy też wprowadzenie w błąd instytucji publicznej lub organu czuwającego nad bezpieczeństwem publicznym. W minione święta szczycieńscy policjanci podjęli dwie tego typu interwencje.
W dniu Wigilii do nieporozumienia doszło między parą mieszkającą na terenie miasta. Para przystąpiła do przygotowania uroczystej wieczerzy, jednak przygotowania te stały się źródłem konfliktu, gdyż kobieta nie chciała użyczyć należącego do niej wałka dla swojego partnera, który chciał wykonać pierogi. Para w obecności policjantów doszła do porozumienia, jednak za wywołanie niepotrzebnej czynności mundurowych na 60-letniego zgłaszającego policjanci nałożyli mandat karny. Mężczyzna skorzystał z prawa odmowy jego przyjęcia i teraz za swoje niewłaściwe zaangażowanie służb będzie tłumaczył się w sądzie.

Kolejna tego typu interwencja miała miejsce również w świątecznej aurze, która jednak nie wpłynęła pozytywnie na 40-letniego mieszkańca gminy Pasym. Policjanci przybyli na miejsce zgłoszonej interwencji ustalili, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu złośliwie wywołał niepotrzebne podjęcie przez nich czynności. Poinformował ich, że jego była żona nietrzeźwa przyjechała odebrać ich wspólne dziecko i odjechała również z nietrzeźwym kierowcą. Na miejscu nie potwierdzono zgłoszenia, a zgłaszający został ukarany mandatem karnym.

Policjanci apelują, zanim wykręcisz numer alarmowy zastanów się przez chwilę, czy rzeczywiście Twoje zgłoszenie wymaga interwencji Policji. Właśnie w tym czasie ktoś może pilnie potrzebować pomocy, a Twoje zachowanie blokuje możliwość szybkiej reakcji Policji.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5