Kolejni nieodpowiedzialni kierujący wyeliminowani z ruchu

2020-12-18 16:58:02 (ost. akt: 2020-12-18 17:03:43)

Autor zdjęcia: ilustracja do tekstu

Zatrzymany do kontroli 18-letni kierowca BMW nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego pojazd był niesprawny technicznie i niedopuszczony do ruchu. 41-letni kierowca Audi był tak upojony alkoholem, że wjechał na cudzą posesję i zasnął za kierownicą. W dodatku podróżował z 50-letnim pasażerem, który jak się okazało poszukiwany był przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie.
Wczoraj (17.12.20r.) około godz. 16:30 na Placu Juranda w Szczytnie, funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. Za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec Szczytna, dobrze znany mundurowych z wcześniejszych interwencji. Policjanci potwierdzili fakt, iż mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Na domiar złego BMW posiadało pękniętą szybę czołowo i było niedopuszczone do ruchu. Pojazd pozostał w miejscu kontroli, gdyż mundurowi zakazali 18-latkowi dalszej jazdy. Z uwagi na jego lekceważący stosunek do przepisów prawa, funkcjonariuszy skierowani do sądu wniosek o jego ukaranie.

Tego samego dnia tuż przed godziną 22:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefon od zaniepokojonej mieszkanki gminy Szczytno, która oświadczyła, że jakiś pojazd wjechał na jej posesję, jednak nikt z niego nie wysiada. Kobieta postanowiła sprawdzić, czy ktoś jest w środku. Gdy otworzyła drzwi Audi od razu wyczuła silną woń alkoholu wydobywającą się z jego wnętrza. Ku jej zdziwieniu zarówno za kierownicą pojazdu, jak i na miejscu pasażera siedziało dwóch mężczyzn. Obaj Panowie spali. 40-latka wyciągnęła kluczyki ze stacyjki i wróciła do domu.

Szczycieńscy funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, obudzili mężczyzn i próbowali ustalić ich dane. Jednak kontakt z mężczyznami był utrudniony z uwagi na ich bełkotliwą mowę i brak logiczności w wypowiedzi. Okazało się jednak, że za kierownicą siedział 41-latek, a na miejscu pasażera 50-latek. Obaj Panowie to mieszkańcy gminy Wielbark. Pierwszy miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Drugi natomiast „wydmuchał” blisko 2,5 promila, a w dodatku okazał się poszukiwany. Policjanci zatrzymali mężczyzn i przewieźli do szczycieńskiej komendy. 41-latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem bez uprawnień, w stanie nietrzeźwości. 50-latek zaś zostanie przewieziony do miejscowej prokuratury na przesłuchanie.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5