18-latek posiadał przy sobie kokainę, a jego kolega był pod działaniem substancji zabronionych.

2020-12-18 08:49:54 (ost. akt: 2020-12-18 08:56:56)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Omijanie oczekujących przed przejazdem kolejowym pojazdów zgodnie z Ustawą prawo u ruchu drogowym jest wykroczeniem, za które policjant może nałożyć mandat karny w wysokości 250 złotych. Posiadanie substancji zabronionych zaś przestępstwem zagrożonym karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Na ulicy Kolejowej w Szczytnie funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Opla, który wbrew przepisom Ustawy prawo u ruchu drogowym, omijał oczekujące przed przejazdem kolejowym pojazdy.

W trakcie kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna był trzeźwy, jednak jego zachowanie wzbudziło w mundurowych podejrzenia. Funkcjonariusze postanowili poddać go kontroli osobistej i przeszukać jego wierzchnią odzież. W trakcie wykonywanych przez nich czynności mundurowi w kieszeni spodni 18-latka ujawnili szklany pojemnik z zawartością kokainy.

Na miejscu pasażera siedział 17-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Obaj Panowie zostali poddani badaniu na zawartość środków odurzających bądź psychotropowych w organizmie. Badanie wykazało, że 17-letni pasażer był pod działaniem narkotyków. Nieletni po wykonanych czynnościach został przekazany opiekunom prawnym. 18-latek zaś trafił do policyjnej celi.

Posiadanie narkotyków, bez względu na ich rodzaj jest nielegalne i zagrożone karą pozbawienia wolności. Za posiadanie substancji zabronionych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku nieletnich każdą sprawę indywidualnie rozpatruje sąd rodzinny, który decyduje o dalszym ich losie.

Szczycieńscy policjanci apelują do rodziców o zwiększenie nadzoru nad swoimi pociechami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami to rodzice są ustawowymi przedstawicielami nieletnich dzieci, a co za tym idzie są odpowiedzialni są za zachowanie małoletnich. Zainteresujmy się, w jaki sposób spędzają one czas wolny. Rozmawiajmy z nimi o zagrożeniach i monitorujmy, w jakich środowiskach przebywają. Kontrolujmy czy nie mają dostępu do niedozwolonych, niebezpiecznych dla ich zdrowia, a nawet życia substancji.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pije i pale #3022228 | 5.173.*.* 18 gru 2020 09:38

    co was to obchodzi ? konstytucja tego nie zabrania

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5