Jedno zgłoszenie i nietrzeźwy kierowca Opla wyeliminowany z ruchu drogowego

2020-12-17 16:58:50 (ost. akt: 2020-12-17 17:10:16)

Autor zdjęcia: archiwum policji

„W miejscowości Szymanki granatowy Opel jedzie środkiem jezdni, o mały włos nie doprowadził do zdarzenia drogowego, kierowca może być nietrzeźwy” – takie zgłoszenie odebrał wczoraj oficer dyżurny szczycieńskiej komendy. Dzięki właściwej reakcji innego uczestnika ruchu drogowego, funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego, nietrzeźwego kierowcę.
Wczoraj (16.12.20r.) tuż przed godziną 12:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał wiadomość, z której wynikało, że przez miejscowość Szymanki w gminie Wielbark może poruszać się nietrzeźwy kierowca. Z jej treści wynikało, że kierujący stwarza realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Informacja ta postawiła na nogi szczycieńskich funkcjonariuszy, którzy kilka minut po zgłoszeniu, w miejscowości Nowe Gizewo w gminie Szczytno, zatrzymali kierowcę Opla do kontroli drogowej. Mundurowi od razu wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Okazało się również, że 48-letni mieszkaniec gminy Wielbark posiada dwa aktywne sądowe zakazy. Pierwszy wydany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie, a drugi przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, który już raz wydłużył mężczyźnie karę.

Szczycieńscy policjanci sporządzili stosowną dokumentację, aby o ujawnionych nieprawidłowościach powiadomić wymiar sprawiedliwości. 48-latek niebawem znowu stanie przed sądem. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowych zakazów grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Musi liczyć się również z wysoką karą finansową.

Dzięki właściwej reakcji, innego uczestnika ruchu drogowego, funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. Taka postawa zasługuje na pochwałę i jest godna naśladowania. Dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, szczycieńscy policjanci wdzięczni są za każde tego typu zgłoszenie. Dzięki taki sygnałom, być może ratujemy to, co najcenniejsze, – czyli życie.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wielkie mi halo! #3021891 | 10.10.*.* 17 gru 2020 17:58

    Coraz to mijam się z dwoma lub trzema jednego dnia na jednej tylko drodze takimi osobami.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5