Zatrzymanie agresywnego, zamieszanego w lokalny narko-biznes 31-latka

2020-12-16 13:08:41 (ost. akt: 2020-12-16 13:42:28)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

31-letni mieszkaniec Szczytna najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnym. Po tym jak wszczął awanturę domową ze swoją 62-letnią matką został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna wiedząc, że jest poszukiwany zabarykadował się w domu, grożąc, że odbierze sobie życie. 31-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż zamieszany był w lokalny narko-biznes.
Wczoraj 15 grudnia tuż przed godziną 22:00 oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie od roztrzęsionej 62-letniej mieszkanki Szczytna. Z relacji kobiety wynikało, że uciekła ona z domu i schroniła się u sąsiadki, gdyż jej nietrzeźwy syn wpadł w szał. Mężczyzna wszczął awanturę domową, podczas, której wyzywał kobietę słowami wulgarnymi oraz rzucał przedmiotami codziennego użytku. Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy przed skierowaniem na miejsce podległych mu funkcjonariuszy, ustalił, iż sprawca interwencji posiada status osoby poszukiwanej.

Gdy pod wskazanym adresem pojawili się mundurowi z mieszkania dobiegały głosy świadczące o tym, że mężczyzna w szale niszczy sprzęt gospodarstwa domowego. 31-latek zabarykadował się w mieszkaniu i pomimo licznych wezwań do jego otwarcia, nie wykonywał wydawanych mu poleceń. Agresor groził, że pozbawi życia siebie, mieszkańców a także interweniujących funkcjonariuszy. Policjanci wezwali na miejsce strażaków z Państwowej Straży w Szczytnie, którzy otworzyli drzwi do jego mieszkania. 31-latek został zatrzymany. Był nietrzeźwy. Został doprowadzony do policyjnej celi, gdzie spędził minioną noc.

Mężczyzna został już przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 lata. Jak ustalili mundurowi 31-latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Szczytnie, gdyż miał na swoim „koncie” popełnienie licznych przestępstw narkotykowych.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5