Nie bądź śnieżnym bałwanem na drodze! Odśnieżaj auto!

2020-12-15 09:02:05 (ost. akt: 2020-12-15 00:07:37)

Autor zdjęcia: Arch. GO

Za oknem pojawił się pierwszy śnieg, co oznacza, że to dopiero początek zimy. Każdy kierowca powinien wiedzieć, że to dopiero początek porannych kłopotów. Biały puch na samochodzie, zamarznięte zamki, oblodzone szyby to tylko kilka pułapek, na które możemy trafić, jeżeli nie wyjdziemy z domu ciut wcześniej. Śliska, oblodzona i zaśnieżona jezdnia. Dajcie sobie rano dodatkowe 10 minut, aby przygotować pojazd do drogi.
Miniony weekend okazał się dość spokojny na drogach naszego powiatu. Szczycieńscy policjanci, na szczęście, nie odnotowali żadnego wypadku. Zarejestrowali zaś kilka kolizji, który główną przyczyną było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu i tradycyjnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Mundurowi zatrzymali również nietrzeźwego kierowcę Opla, który wsiadł za kierownicę pojazdu mając w organizmie blisko 3 promile. 41-letni mieszkaniec Szczytna spędził noc w policyjnej celi. To jednak nie koniec jego kłopotów, gdyż niebawem stanie przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze jest również jazda zaśnieżonym jak „bałwan” pojazdem. Zaśnieżony pojazd, oblodzone szyby, śliska nawierzchnia i goniący nas czas to może być początek porannych kłopotów. Przed każdą podróżą, dajmy sobie dodatkowe 10 minut, aby przygotować pojazd do drogi. Miejmy w myślach zawsze jeden podstawowy cel – dojechać na miejsce bezpiecznie. Warto też pamiętać o tym, że warunki drogowe nie sprzyjają, aby wciskać pedał gazu w podłogę. O tym przypomniał sobie kierowca BMW, który w sobotę (12.12.20r.) tuż przed godziną 23:00 jadąc ulicą Boh. Września w Szczytnie, nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, wpadł w poślizg i uderzył
w zaparkowanego Forda. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało.

Kierowco „przypominamy” mamy zimę! - „noga z gazu”! Dobra widoczność to podstawa! Nie wystarczy, abyś odśnieżył pojazd tylko na wskroś swoich oczu. Nie bądź śnieżnym bałwanem na drodze, nie narażaj siebie i innych. Wyjdź 10 minut wcześniej i dojedź do celu bezpiecznie!

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5