Odzyskali skradzioną sprężarkę śrubową o wartości blisko 90 tys. złotych

2020-12-14 09:25:18 (ost. akt: 2020-12-14 09:27:33)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

41-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego ukrywał na swojej posesji pochodzącą z kradzieży sprężarkę śrubową, która została skradziona w Dźwierzutach w nocy z 5/6 grudnia br. Spółka zajmująca się budową ścieżki rowerowej na trasie Szczytno – Biskupiec, wyceniła wartość poniesionej szkody na kwotę blisko 90 tys. złotych.
Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy 6 grudnia otrzymał telefoniczne zgłoszenie, dotyczące kradzieży sprężarki kompresora śrubowego. Jak ustalili szczycieńscy funkcjonariusze firma zajmująca się budową ścieżki rowerowej na trasie Szczytno – Biskupiec, przechowywała swój sprzęt na jednej z posesji położonej w miejscowości Dźwierzuty. Do kradzieży kompresora doszło z 5/6 grudnia br. Wartość poniesionych, w wyniku przestępstwa, strat przedstawiciel spółki wycenił na kwotę blisko 90 tys. złotych.

Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych ustalili, iż pochodzący z kradzieży sprzęt może znajdować się na terenie jednej z posesji położonej w powiecie ostrołęckim. Jeszcze tego samego dnia zapukali do drzwi mieszkania zajmowanego przez 41-latka. W trakcie przeszukania należących do niego pomieszczeń gospodarczych, mundurowi ujawnili pochodzącą z kradzieży sprężarkę.

41-latek został zatrzymany, a skradzione mienie odzyskane i przekazane właścicielom. W trakcie przesłuchania mężczyzna nie przyznał się do kradzieży. Usłyszał jednak zarzut ukrywania przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Zgodnie z art. 297§1 kodeksu karnego, kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga w jej zbyciu albo rzecz tę przyjmuje lub pomaga w jej ukryciu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5