23-latek kierował pojazdem mimo cofniętych uprawnień

2020-12-10 09:58:57 (ost. akt: 2020-12-10 10:00:45)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

"Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2". Na takie konsekwencje karne naraził się 23-letni kierowca BMW, który został zatrzymany do kontroli drogowej, a następnie wyeliminowany z ruchu przez szczycieńskich funkcjonariuszy.
Wczoraj 9 grudnia około godz. 21:00 na ulicy Henryka Sienkiewicz w Szczytnie, funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki BMW. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec gminy Szczytno. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, iż posiada on zatrzymane uprawnienia do kierowania. Mundurowi w rozmowie z 23-latakiem ustalili, iż kilka lat temu miał on zatrzymane prawo jazdy kat. B za jazdę pod wpływem alkoholu. Policjanci sporządzili stosowną dokumentację i zakazali 23-latkowi kontynuowania dalszej jazdy.

W związku z podejrzeniem popełnienia przez 23-latka przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, funkcjonariusze sporządzili stosowną dokumentację, celem poinformowania sądu u ujawnionych nieprawidłowościach.

Przypominamy! Osoby, które dopuszczą się kierowania pojazdem, dla którego stosowne uprawnienie zostało im wcześniej cofnięte w drodze decyzji administracyjnej wydanej przez właściwego starostę lub prezydenta miasta, popełniają przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Za czyn ten przewidziano karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Niezależnie od rodzaju zastosowanej kary, sąd może także orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5