Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego motorowerzysty

2020-12-09 09:00:00 (ost. akt: 2020-12-08 22:47:54)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum

Na szczególne wyrazy uznania zasługuje postawa pewnego kierowcy, który przypuszczając, że jadący przed nim motorowerzysta jest nietrzeźwy, dokonał jego ujęcia. Przybyły na miejsce patrol przebadał 33-letniego mieszkańca gminy Szczytno. Okazało się, że miał on w organizmie blisko 2 promile. Ponadto mundurowi ustalili, że nie posiada on wymaganych do jazdy uprawnień.
W poniedziałek 7 grudnia około godz. 20:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące ujęcia, na ulicy Bolesława Chrobrego w Szczytnie, nietrzeźwego kierowcy. Na miejsce zgłoszonej interwencji zostali skierowani policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego, którzy potwierdzili zgłoszenie. W rozmowie ze świadkiem zdarzenia, a za razem mężczyzną, który zatrzymał motorowerzystę ustalili, że styl jazdy niechronionego uczestnika ruchu drogowego, od razu wzbudził w nim podejrzenie.

Mundurowi przebadali 33-letniego mieszkańca gminy Szczytno. Okazało się, że miał on w organizmie blisko 2 promile, a na domiar złego nie posiadał wymaganych do jazdy uprawnień. Szczycieńscy policjanci sporządzili stosowną dokumentację i przekazali nieodpowiedzialnego kierowcę pod opiekę najbliższych.

Niebawem 33-letni mieszkaniec gminy Szczytno ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowe świadczenia pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Dzięki właściwej reakcji, innego uczestnika ruchu drogowego, szczycieńscy funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. Właśnie taka postawa i taka współpraca ze służbami daje szansę podjąć natychmiastowe i niezbędne czynności mające na celu ochronę życia i zdrowia obywateli, a także buduje zaufanie, wzajemną odpowiedzialność i poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Postawa, jaką się wykazał mężczyzna zasługuje na szczególne wyrazy uznania. Jego szybka reakcja prawdopodobnie zapobiegła kolejnej tragedii na drodze. Tragedii, która dotyka nie tylko ofiary wypadków, ale w szczególności ich rodziny, które przez lata nie mogą pogodzić się ze stratą bliskich.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5