Policyjny dozór dla 20-latka za groźby pozbawienia życia i uszkodzenie auta

2020-12-07 09:24:05 (ost. akt: 2020-12-07 09:28:03)

Autor zdjęcia: Policja

Na wniosek szczycieńskich śledczych policyjny dozór zastosował prokurator, wobec 20-letniego mieszkańca Wielbarka. Mężczyzna podejrzany jest o kierowanie gróźb pozbawienia życia, uszkodzenia ciała oraz zniszczenia mienia pokrzywdzonych. Ponadto, odpowie za uszkodzenie auta.
Prokuratura Rejonowa w Szczytnie na podstawie zgromadzonego przez szczycieńskich śledczych materiału dowodowego, zastosowała wobec 20-letniego mieszkańca Wielbarka, dozór policyjny połączony z zakazem kontaktowania oraz zbliżania się do pokrzywdzonych, zobowiązała mężczyznę do powstrzymania się od spożywania alkoholu, zażywania substancji psychotropowych i środków odurzających.

20-latek podejrzany jest o to, że w sierpniu i listopadzie br. groził dwóm mieszkańcom Wielbarka, że pozbawi ich życia oraz spali ich domy, przy czym słowa te wzbudziły w zagrożonych uzasadnioną obawę ich spełnienia. Ponadto w dniu 3 grudnia br. na jednej z posesji położonej w miejscowości Wielbark uszkodził pojazd należących do pokrzywdzonych. Połamał lewe lusterko, zarysował przednią lewą szybę i uszkodził szybę czołową w pojeździe marki Reanult.

20-latek został zatrzymany przez szczycieńskich funkcjonariuszy. Usłyszał już zarzuty. Do czasu rozprawy podejrzany musi zgłaszać się w określonym czasie do szczycieńskiej jednostki policji, czyli realizować środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5