Kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień jest przestępstwem

2020-12-04 08:52:50 (ost. akt: 2020-12-04 08:58:39)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

34-letni kierowca VW Jetty został zatrzymany do kontroli drogowej w Kamionku, w związku z popełnionym wykroczeniem, nie zastosowania się do znaku B-20, czyli STOP. W trakcie podjętych przez mundurowych czynności służbowych, okazało się, że to nie jedyne jego przewinienie. Mężczyzna wsiadł za „kółko” swojego pojazdu, pomimo, iż nie posiada on uprawnień do kierowania.
Policjanci przypominają, że obowiązujące przepisy zaostrzające sankcję wobec kierujących pojazdami, którzy popełniają najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego wymaganych uprawnie.

Wydaną przez starostę decyzję o cofnięciu uprawnień, zlekceważył 43-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Mężczyzna został zatrzymany przez szczycieńskich funkcjonariuszy w miejscowości Kamionek w związku z niezastosowaniem się do znaku B-20, czyli STOP.
W trakcie weryfikacji jego danych okazało się, że ma on na swoim „koncie” liczne przewinienia w ruchu drogowym. Po ostatnim rażącym złamaniu obowiązujących przepisów, organ administracyjny wydał decyzję o cofnięciu mu uprawnień do kierowania.

34-latek będzie teraz tłumaczył się przed sądem. Lekceważąc wydaną w stosunku do niego decyzję, popełnił przestępstwo z art. 180a Kodeksu Karnego, za co grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5