Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy i miał zatrzymane prawo jazdy za kierowanie na podwójnym gazie

2020-12-02 10:01:01 (ost. akt: 2020-12-02 10:04:36)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

40-letni mieszkaniec Targowa, który nie zastosował się do wydanych przez funkcjonariuszy szczycieńskiej „drogówki” poleceń i odjechał z miejsca kontroli drogowej. Nie udało mu się jednak uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie.
Funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy w miejscowości Targowo w gminie Dźwierzuty, dokonywali pomiaru prędkości pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. W pewnym momencie policyjny miernik wskazał, iż nadjeżdżającą z naprzeciwka Soda Fabia porusza się z prędkością 94 km/h, przy dopuszczalnej w tym miejscu prędkości do 50 km/h. Mundurowi wydali polecenie kierującemu do zatrzymania się we wskazanym miejscu, wtedy pojazd zwolnił, po czym kierowca przyśpieszył i z ogromną prędkością odjechał z miejsca kontroli.

Szczycieńscy policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie właściciela pojazdu. Okazało się, że jest nim 40-letni mieszkaniec Targowa. Już po niespełna godzinie od zdarzenia, mundurowi zapukali do drzwi jego mieszkania. W rozmowie z funkcjonariuszami 40-latek przyznał się do tego, że celowo nie wykonał kierowanych w stosunku do niego poleceń, gdyż przestraszył się i spanikował. Policjanci wiedzieli, dlaczego, gdyż zanim odwiedzili nieodpowiedzialnego kierowcę ustalili, że w lipcu 2012r. zostały zatrzymane mu uprawnienia za kierowanie właśnie na podwójnym gazie. W dodatku mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko promila alkoholu w organizmie.

Tym samym 40-latek zaszkodził sobie... Po pierwsze załamał obowiązujący go zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Po drugie kierował Skodą znajdując się w stanie nietrzeźwości, a po trzecie nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Niebawem stanie on przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego nagannego zachowania.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ali #3015398 | 10.10.*.* 2 gru 2020 17:48

    To ze w chwili jazdy był pod wpływem może być trudno udowodnic

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5