Zgłosił, że chciał zabić swoją matkę... Okazało się, że chciał tylko zobaczyć funkcjonariuszy, bo marzy mu się służba w Policji

2020-11-30 11:52:33 (ost. akt: 2020-11-30 11:58:28)

Autor zdjęcia: Policja

30-letni mieszkaniec Szczytna zadzwonił na numer alarmowy i powiadomił operatora WCPR o tym, że chciał zabić swoją matkę. Informacja ta postawiła na nogi służby ratunkowe, które natychmiast ustaliły dane i miejsce przebywania mężczyzny. Szybko okazało się, że to kolejne bezpodstawne zgłoszenie.
W sobotę 28 listopada po godzinie 21:00 z oficerem dyżurnym szczycieńskiej komendy skontaktował się dyspozytor Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który oświadczył, że otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mężczyzny, który powiedział, że chciał zabić swoją matkę. Operator dodał, że nie może porozumieć się ze zgłaszającym, gdyż ten „mówi cały czas do siebie” i nie odpowiada na zadawane mu pytania.

Po otrzymaniu informacji dotyczących danych osobowych mężczyzny okazało się, że może to być 30-letni mieszkaniec Szczytna. Funkcjonariusze ustalili adres, pod którym przebywa i udali się do zajmowanego przez niego mieszkania.

30-latek początkowo był bardzo zadowolony z wizyty szczycieńskich mundurowych.
Z uśmiechem na twarzy wpuścił ich do domu. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna miał problem z utrzymaniem równowagi i nie był w stanie logicznie się wysłowić. Na pytanie dotyczące treści jego zgłoszenia, 30-latek powiedział, że to był żart. Chciał on tylko porozmawiać z policjantami, o kryteriach doboru do służby w Policji. Jak dodał od dawna marzy mu się wstąpić w jej szeregi.

Szczycieńscy policjanci poinformowali 30-latka, że odpowie on za bezpodstawne, zgłoszenie traktowane jako wywołanie fałszywego alarmu, czy też wprowadzenie w błąd instytucji publicznej lub organu czuwającego na bezpieczeństwem publicznym. Interwencja zakończyła się dla niego mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

Uwaga !
Policjanci apelują, zanim wykręcisz numer alarmowy zastanów się przez chwile czy rzeczywiście Twoje zgłoszenie wymaga interwencji policji. Właśnie w tym czasie ktoś może pilnie potrzebować pomocy, a Ty blokujesz możliwość szybkiej reakcji Policji.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A powinien . #3014434 | 10.10.*.* 30 lis 2020 12:23

    Zbadać lekarz psychiatra go. Taka głupota w narodzie że niepotrzeba anestezjologa , można ciąć na żywca.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5