Ludzkie życie ocalone dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy

2020-11-12 12:23:26 (ost. akt: 2020-11-12 12:35:35)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńscy policjanci po raz kolejny udowodnili, że życie ludzkie to dar, o który walczy się do końca. Podejmując interwencję związaną z awanturą domową nie wiedzieli, że stoczą walkę o życie 41-latka, który próbował je sobie odebrać. Odpowiednie przeszkolenie funkcjonariuszy oraz ich natychmiastowa reakcja doprowadziły do tego, że przywrócili oni jego funkcje życiowe. Następnie wezwali na miejsce interwencji załogę karetki pogotowia, a do czasu przyjazdu medyków kontrolowali u mężczyzny oddech.
Do zdarzenia doszło wczoraj 11 listopada tuż przed godziną 19:00, policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zostali skierowani do jednej z miejscowości na terenie powiatu szczycieńskiego, gdzie według zgłoszenia między małżonkami miało dojść do awantury domowej. Funkcjonariusze posiadali również informację, że w mieszkaniu znajduje się 11-letni chłopiec, syn zgłaszającej. W momencie, gdy funkcjonariusze byli w drodze na interwencję jej charakter zmienił się diametralnie. Otrzymali oni informację, że 41-letni sprawca awantury domowej, chce odebrać sobie życie.

Po przybyciu na miejsce, patrol w składzie mł. asp. Rafał Jaworski i st. post Lidia Podlecka, zastali otwarte na oścież drzwi do mieszkania. Mundurowi weszli do środka, gdzie w jednym z pomieszczeń zastali wiszącego na sznurze mężczyznę. Policjanci natychmiast odcięli linę, jednak 41-latek nie dawał oznak życia. Funkcjonariusze bez chwili wahania podjęli czynności mające na celu przywrócenie mu oddechu i krążenia. Dzięki udzielonej 41-latkowi pomocy udało się przywrócić mu funkcje życiowe. Na szczęście, dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu i udzielonej mu pomocy, udało się przywrócić jego funkcje życiowe.

Mężczyzna, choć był skrajnie wyczerpany, oświadczył, że potrzebuje pomocy, gdyż ma problemy rodzinne. 41-latek został przewieziony do szpitala, gdzie udzielona została mu specjalistyczna pomoc medyczna i wsparcie psychologa.

Przypominamy, że działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc przez 7 dni w tygodniu i wsparcie telefoniczne dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych - uruchomiona w grudniu 2017 roku przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Centrum Wsparcia to projekt Fundacji "Itaka", realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.
"Centrum Wsparcia" oferuje całodobową pomoc i wsparcie telefoniczne, a także możliwość kontaktu przez mail i czat.
Dyżurni eksperci w Centrum udzielają informacji o możliwościach uzyskania profesjonalnej, bezpośredniej pomocy specjalistów w pobliżu miejsca zamieszkania osoby zgłaszającej się po pomoc. Wszelkie informacje na temat m.in. godzin dyżurów i kontaktu z ekspertami są dostępne na stronie www.liniawsparcia.pl. Na stronie znajduje się również bezpłatna aplikacja mobilna z bazą teleadresową instytucji pomocowych.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5