Ukradł alkohol, „bo chciał mu się pić”... Okazało się, że był poszukiwany

2020-11-03 08:22:07 (ost. akt: 2020-11-03 07:55:48)

Autor zdjęcia: Katarzyna Wiśniewska

50-letni mieszkaniec Szczytna wszedł na teren jednego z supermarketów położonych na terenie miasta. Jak sam oświadczył „tak bardzo chciało mu się pić, że zwinął z półki alkohol”, a butelkę ukrył w spodniach. Następnie jak gdyby nigdy nic przekroczył linię kas, jednak miał pecha, bo na kradzieży ujął go pracownik ochrony. Gdy na miejsce zgłoszonej interwencji przyjechał dzielnicowy, okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest Sąd w Olsztynie i w Szczytnie.
W piątek (30.10.20r.) około godz. 18: 00 z oficerem dyżurnym szczycieńskiej komendy skontaktował się pracownik ochrony jednego z supermarketów położonych na terenie miasta. Z relacji ochroniarza wynikało, że ujął on sprawcę kradzieży sklepowej.

Na miejsce zgłoszonej interwencji pojechał dzielnicowy, który ustalił przebieg i okoliczności tego zajścia. Okazało się, ze 50-letni mieszkaniec Szczytna wszedł na teren sklepu, ściągnął z półki sklepowej alkohol, schował ją w spodnie i ruszył w kierunku kas. Po ich przekroczeniu pośpiesznie udał się w kierunku wyjścia, jednak tam ujął go pracownik ochrony.

50-latek poinformował funkcjonariusza, że „ukradł alkohol, bo strasznie chciało mu się pić”. Zanim dzielnicowy ukarał mężczyznę mandatem karnym za popełnione wykroczenie, zweryfikował jego dane w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie oraz Sąd Rejonowy w Szczytnie. 50-latek miał on do odbycia zastępczą karę pozbawienia wolności w wymiarze 140 dni.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. W chwili interwencji miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu, zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości, trafił do wskazanego zakładu karnego.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5