Poszukiwany 36-latek wpadł w ręce policjantów, bo jechał nietrzeźwy rowerem

2020-10-27 09:44:02 (ost. akt: 2020-10-27 09:47:48)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum GO

36-letni rowerzysta wpadł w „ręce” szczycieńskich funkcjonariuszy. Mężczyzna oprócz jazdy niezgodnej z przepisami złamał podstawową zasadę. Po alkoholu nie wsiadamy za kierownicę – także rowerową. Zwykła kontrola drogowa zakończyła się dla niego osadzeniem w celi, gdyż był… poszukiwany.
Wczoraj (26.10.20r.) w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy, na terenie miasta czuwali nad bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Parę minut po godzinie 16:00 zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał na to, że może on być nietrzeźwy.

36-letni mieszkaniec Szczytna został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Kasprowicza i przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, gdyż mężczyzna był po spożyciu alkoholu. Coś jednak nadal nie dawało spokoju szczycieńskich funkcjonariuszom. Mundurowi zweryfikowali, więc dane 36-latka w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że 36-latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Szczytnie, który wydał nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego.

Nietrzeźwy rowerzysta został skutecznie wyeliminowany z ruchu drogowego i przewieziony do szczycieńskiej komendy. Za prowadzenie jednośladu po spożyciu alkoholu został dodatkowo ukarany mandatem karnym.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5