Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu drogowego. Rekordzista miał w organizmie blisko 2,5 promila.

2020-10-13 09:00:00 (ost. akt: 2020-10-12 22:43:31)

Autor zdjęcia: pk/Archiwum GO

Tylko w miniony weekend szczycieńscy funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego 4 nieodpowiedzialnych kierowców. 20-letniego kierowcę Volvo, który wsiadł za kierownicę znajdując się po spożyciu, 27-letniego kierowcę motoroweru, który w trakcie kontroli „wydmuchał” ponad promil oraz dwóch nietrzeźwych rowerzystów.
W sobotę 19 października po godzinie 08:00 na ul. Władysława IV w Szczytnie, policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Volvo. Za kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Mężczyzna został podany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 20-latek był w stanie po spożyciu. Funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a następnie pojazd za pisemnym oświadczeniem przekazali wskazanej przez kierującego osobie.

- Prowadzenie pojazdu w tym stanie stanowi wykroczenie z art. 86 § 1 Kodeksu karnego, które zagrożone jest karą aresztu, grzywną i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do lat 3 informuje Izabela Cyganiuk z Komendy powiatowej Policji w Szczytnie.

Również w sobotę około godz. 12:00 w miejscowości Kałęczyn w gminie Dźwierzuty, policji ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę motoroweru. 27-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty w trakcie kontroli „wydmuchał” ponad promil alkoholu. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że nie posiadał on wymaganych do kierowania uprawnień.

W miniony weekend szczycieńscy policjanci podjęli również interwencje wobec dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej w piątek (09.10.20r.) tuż przed godziną 18:00 na ulicy Targowej w Szczytnie. 37-latek kierował rowerem mając w organizmie ponad 0,5 promila. Natomiast drugi zatrzymany w sobotę (10.1020r.) kwadrans po godzinie 11:00 na ulicy H. Sienkiewicza w Dźwierzutach, okazał się weekendowym rekordzistą. 60-latek posiadał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości szczycieńscy funkcjonariusze ukarali obu Panów mandatami karnymi w wysokości 500 zł oraz zakazali dalszej jazdy.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5