Kierowca Mercedesa pod wycieraczką ukrył pół kilograma amfetaminy

2020-10-05 09:13:09 (ost. akt: 2020-10-05 09:19:02)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 58-letnimu mieszkańcowi Olsztyna, którego zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Kamionek szczycieńscy kryminalni. Mężczyzna pod wycieraczką pasażera ukrył blisko 0,5 kg amfetaminy. Usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych.
W czwartek, 1 października br. tuż przed godziną 15:00 w miejscowości Kamionek w gminie Szczytno, funkcjonariusze wydziały kryminalnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Mercedes. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny okazało się, że był to 58-letni mieszkaniec Olsztyna. W związku z podejrzeniem, że może on posiadać przy sobie substancje psychotropowe, kryminalni dokonali przeszukania odzieży wierzchniej mężczyzny i pojazdu, którym się poruszał. Policjanci w toku prowadzonych czynności, pod wycieraczką pasażera, ujawnili worek foliowy ze znaczną zawartością białego proszku. Po przebadaniu substancji ustalono, iż była to amfetamina o łącznej wadze blisko 0,5 kilograma.

W związku z powyższym 58-latek został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. Śledczy postawili mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu o przeciwdziałaniu narkomani, posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie, na podstawie zgromadzonego przez szczycieńskich śledczy materiału dowodowych, zastosowała wobec 58-letniego mieszkańca Olsztyna dozór policyjny do czasu zakończenia postępowania.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5