Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu

2020-09-30 10:47:15 (ost. akt: 2020-09-30 11:57:46)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 43-letniemu mieszkańcowi Szczytna. Mężczyzna pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wsiadł za kierownicę LDV. Natomiast 27-letni kierowca VW Polo zdecydował się wsiąść za „kółko” pojazdu, pomimo braku uprawnień do kierowania.
Policjanci z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy na ulicy Wileńskiej w Szczytnie, zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki LDV. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 43-letni mieszkaniec Szczytna. Funkcjonariusze zweryfikowali jego dane w policyjnych systemach informatycznych, w wyniku, czego ustalili, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mundurowi sporządzili stosowną dokumentacje, która niebawem trafi do sądu, a pojazd przekazali osobie uprawnionej do kierowania.

Tego samego dnia tuż kilka minut po północy policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego, na ul. 1 Maja w Wielbarku, zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki VW Polo. Za kierownicą pojazdu siedział 27-latek. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy zaczął zachowywać się nerwowo. Mundurowi szybko ustalili co było powodem jego zachowania. Okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5