Zgłosił, że „ktoś zapakował jego koleżankę do bagażnika i ją uprowadził”

2020-09-29 10:16:23 (ost. akt: 2020-09-29 11:14:52)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Pewien 60-latek ze Szczytna zaalarmował szczycieńską jednostkę, że ktoś uprowadził jego znajomą spod jego domu. Gdy na miejscu zjawili się szczycieńscy funkcjonariusze okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy a cała akcja z porwaniem przyśniła się mężczyźnie.
Wczoraj 28 września kilka minut po godzinie 22:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy odebrał bardzo niepokojące zgłoszenie. W słuchawce telefonu usłyszał, że 50-letnia kobieta została uprowadzona spod domu zgłaszającego. Na miejsce interwencji natychmiast pojechali policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego. We wskazanym miejscu zastali 60-letniego mężczyznę, który oświadczył, że „ktoś podjechał pod jego dom, wpakował jego 50-letnią koleżankę do bagażnika i ją uprowadził”.

Mundurowi od razu zorientowali się, że mężczyzna „coś kręci”. Przebadali 60-letniego mieszkańca Szczytna na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że był on nietrzeźwy.

W trakcie dalszej rozmowy ze zgłaszającym ustalono, iż mężczyźnie prawdopodobnie przyśniło się, że ktoś porwał jego znajomą. Od razu po przebudzeniu chwycił za telefon i zaalarmował służby. Szczycieńscy policjanci ustalili również, że mężczyzna dzień wcześniej spożywał alkohol ze swoją znajomą. W dniu interwencji kobiety nie było u niego w domu.

60-latek za bezpodstawne wezwanie służb, został ukarany mandatem karnym.

Policjanci apelują, zanim wykręcisz numer alarmowy zastanów się przez chwile czy rzeczywiście Twoje zgłoszenie wymaga interwencji policji. Właśnie w tym czasie, ktoś może na prawdę potrzebować pomocy a Ty blokujesz możliwość szybkiej reakcji Policji.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5