Pracowity czwartek na drogach powiatu

2020-09-25 15:40:37 (ost. akt: 2020-09-25 16:02:03)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Wczorajszy dzień okazał się bardzo pracowity dla funkcjonariuszy szczycieńskiej „drogówki”. Pracowali oni na miejscu zdarzenia drogowego na trasie Wielbark –Lejkowo. Zatrzymali także 19-latka, który w Dąbrowach jechał ciężarówką bez wymaganych uprawnień. Interweniowali wobec 60-letniego mieszkańca gminy Świętajno, który jechał rowerem na podwójnym „gazie” i przewrócił się na jezdnię. Przekazali rodzinie 52-letniego mieszkańca gminy Dźwierzuty, który nietrzeźwy wtargnął pod Dodga oraz wyeliminowali z ruchu 23-letniego kierowcę Audi, który miał w organizmie blisko promil.
Nie zachował bezpiecznej odległości od Forda. Jedno zdarzenie a 10 jego uczestników.
Wczoraj (24.09.20r.) parę minut po godzinie 14:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na trasie Wielbark – Lejkowo. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 30-letni kierowca pojazdu marki Opel, jadąc od miejscowości Wielbark w kierunku miejscowości Lejkowo, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Ford, doprowadzając do tylnego zderzenia się pojazdów. Pojazdem marki Ford kierował 21-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego. Obaj kierowcy przewozili po czterech pasażerów. Załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy medycznej poszkodowanym uczestnikom zdarzenia. Na szczęście żaden z nich nie doznał obrażeń wymagających dalszej hospitalizacji. 30-letni mieszkaniec powiatu Piskiego został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym.


19-latek kierował ciężarówka bez wymaganych uprawnień
O godzinie 17:11 w miejscowości Dąbrowy, policjanci szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu ciężarowego. W trakcie weryfikacji danych 19-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że nie posiada on wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem wielkogabarytowym. Funkcjonariusze nałożyli na mieszkańca woj. podlaskiego mandat karny i zakazali dalszej jazdy.

Nietrzeźwy rowerzysta leżał na jezdni.
Tego samego dnia o godzinie 18:40 oficer dyżurny otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że na trasie Szczytno – Jerutki porusza się nietrzeźwy rowerzysta. Przybyły na miejsce patrol zastał leżący na jezdni rower a obok niego 60-letniego mieszkańca gminy Świętajno. Mężczyzna został przebadany przez załogę karetki pogotowia a następnie przekazany pod opiekę rodziny. Szczycieńscy funkcjonariusze sporządzili wniosek do sądu o ukaranie 60-latka za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Szedł slalomem krajową 57
Również wczoraj o godzinie 19:25 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy skierował policjantów na trasę Szczytno – Biskupiec, gdzie według zgłoszenia miało dojść do potrącenia nietrzeźwego pieszego. Funkcjonariusze na miejscu zastali kierującego pojazdem marki Dodge i nietrzeźwego 52-letniego mieszkańca gminy Dźwierzuty. Mundurowi ustalili, że 52-latek idąc krajową 57 wtargnął na jezdnie w wyniku, czego kierujący zawadził go lusterkiem. Na szczęście mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.

Nietrzeźwy 23-latek za kierownicą Audi
Tego samego dnia o godzinie 21:00 na ulicy Polskiej w Szczytnie policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Audi. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 23-letni mieszkaniec Szczytna. Mundurowi poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 23-latek „wydmuchał” blisko promil. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Niebawem stanie on przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego zachowania.

Policjanci przypominają!

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest kara do 2 lat pozbawienia wolności.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5