Nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu

2020-09-08 08:57:49 (ost. akt: 2020-09-08 09:04:21)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Pomimo licznych apeli szczycieńskich mundurowych a także wielu zdarzeń drogowych, które powinny działać na wyobraźnie kierowców, nadal w „ręce” funkcjonariuszy wpadają nieodpowiedzialni kierowcy, którzy za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych.
Dwóch nietrzeźwych rowerzystów, jeden motorowerzysta i jeden motocyklista wyeliminowanych z ruchu

W sobotę (05.09.20r.) parę minut po godzinie 16:00 w miejscowości Wielbark, funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że był to 36-letni mieszkaniec Wielbarka. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 36-latek „wydmuchał” ponad 3 promile.

Tego samego dnia parę minut przed godziną 17:00 również w miejscowości Wielbark szczycieńscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. 61-letni mieszkaniec gminy Wielbark miał w organizmie ponad promil.

Również w sobotę tuż przed godziną 20:00 patrol ruchu drogowego w miejscowości Pasym zatrzymał do kontroli drogowej 27-letniego motorowerzystę. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie weryfikacji jego danych, mundurowi ustalili, że 27-latek posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kontrola zakończyła się również zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego z uwagi na brak aktualnych badań technicznych motoroweru.

Natomiast w niedzielę (06.09.20r.) około godz. 15:30 patrol ruchu drogowego w miejscowości Faryny w gminie Rozogi, zatrzymał do kontroli 58-letniego motocyklistę. Okazało się, że mężczyzna również miał coś na sumieniu. Wynik badania wskazał jednoznacznie, że był on po spożyciu alkoholu.

Młodzieniec bez uprawnień za kierownicą Passata

W sobotę (05.09.20r.) o godzinie 16:30 policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego na ulicy Żeromskiego w Szczytnie zatrzymali do kontroli kierowcę VW Passata. W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że młody mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania.


22-letni kierowca Golfa uciekał przez policjantami wyrzucając za siebie narkotyki

W niedzielę (06.09.20r.) parę minut przed godziną 17:00 w miejscowości Faryny w gminie Rozogi, policjanci z referatu ruchu drogowego zauważyli kierowcę VW Golfa, który na ich widok zaczął pośpiesznie się oddalać. Mężczyzna po przejechaniu krótkiego odcinka drogi, wysiadł z samochodu i podjął pieszą ucieczkę. W trakcie pościgu wyrzucał za siebie woreczki strunowe z zawartością narkotyków. 22-latek został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. Okazało się, że posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy.

28-latek za kierownicą Bmw. W systemie brak uprawnień a w organizmie blisko 3 promile

W niedzielę (06.09.20r.) tuż przed godziną 17:00 policjanci szczycieńskiej „drogówki” na ulicy Napoleońskiej w Wielbarku wyeliminowali z ruchu 28-letniego kierowcę Bmw. Mężczyzna w chwili podjętej przez funkcjonariuszy interwencji miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a pakiecie brak uprawnień do kierowania pojazdami.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5