Usłyszeli zarzuty kradzieży samochodów i posiadania narkotyków

2020-08-30 18:40:00 (ost. akt: 2020-08-30 18:43:32)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Dwóch młodych mieszkańców Szczytna usłyszało zarzuty kradzieży dwóch pojazdów. 18-latek i jego o rok starszy kolega weszli na teren posesji należącej do firmy zajmującej się naprawą i kasacją pojazdów, po czym wjechali z niej Skodą i Passatem. W trakcie prowadzonych czynności w ręce policjantów „wpadł” jeszcze 21-latek, który choć nie miał nic wspólnego z kradzieżą, to posiadał przy sobie narkotyki.
Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące kradzieży dwóch samochodów z jednego z parkingów należnych do firmy zajmującej się naprawą i kasacją pojazdów. Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 sierpnia br. Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował, jak około godziny 4:00, trzech młodych, zamaskowanych mężczyzn kręci się po ternie przedsiębiorstwa i łapie za klamki zaparkowanych tam pojazdów. W pewnym momencie otwierają się drzwi VW Passata i Skody Fabi, po czym pojazdy te wyjeżdżają z posesji.

Podczas gdy szczycieńscy śledczy przyjmowali od kobiety pokrzywdzonej przestępstwem zawiadomienie, kryminalni prowadzili czynności zmierzające do ustalenie sprawców kradzieży. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali trzech młodych mężczyzn w wieku 18, 19 i 21-lat. Dwóch z nich w trakcie przesłuchania przyznało się do postawionych im zarzutów kradzieży. Natomiast 21-latek, chociaż nie miał nic wspólnego bezpośrednio z tym zdarzeniem, to wpadł, gdyż posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany.

Szczycieńscy policjanci odzyskali również VW Passata i Skodę Fabię. Pojazdy te zostały przekazane właścicielom.

18-latek i jego o rok starszy kolega za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z Kodeksem karnym art., 278 §1 Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Natomiast 21-latek odpowie karnie za posiadanie środków odurzających. Podstawą odpowiedzialności karnej za ten czyn będzie art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5