Sześciu nietrzeźwych kierowców wyeliminowanych z ruchu

2020-07-29 09:28:02 (ost. akt: 2020-07-29 09:56:38)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: policja

ozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Należy mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie może rodzić nie tylko odpowiedzialność karną dla kierowcy, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin.
Czterech nietrzeźwych rowerzystów wyeliminowanych z ruchu drogowego.
Do zatrzymania skrajnie nieodpowiedzialnego rowerzysty doszło w sobotę (25.07.20r.) parę minut po godzinie 12:00 na trasie Dźwierzuty – Małszewko. 50-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, wsiadł za kierownicę jednośladu mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zakazali mężczyźnie dalszej jazdy. Nałożyli na niego mandat karny w kwocie 500 złotych i przekazali pod opiekę rodzinie.

Natomiast w niedzielę (26.07.20r.) policjanci szczycieńskiej „drogówki” wyeliminowali z ruchu aż trzech nietrzeźwych rowerzystów. Dwóch z nich zostało zatrzymanych w miejscowości Grom. 29-latek i 33-latek zostali ukarani mandatami karnymi za kierowaniem jednośladami po spożyciu alkoholu. Tego samego dnia, tuż przed godziną 17:00 w miejscowości Spychowo funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego rowerzystę. Styl jazdy mężczyzny od razu wzbudził w nich podejrzenie. Okazało się, że 50-latek kierował rowerem mając w organizmie ponad 2 promile. Na mężczyznę nałożony został mandat karny w wysokości 500 złotych. Szczycieńscy policjanci po wykonaniu czynności zakazali mężczyźnie dalszej jazdy i ze względów bezpieczeństwa przekazali go pod opiekę najbliższej rodziny.
Dzięki właściwej postawie obywateli nietrzeźwy za kierownicą Passata i Mercedesa wyeliminowani z ruchu.

W piątek (24.07.20r.) przed godziną 20:00 w Szczytnie na ulicy Borowej, szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę VW Passata. Mundurowi od razu wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. 37-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Dzięki właściwej postawie obywatelskiej i szybkiej reakcji policjantów, kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego, zanim doprowadził do ludzkiej tragedii. 37-latek kierował pojazdem mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Policjanci obligatoryjnie zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.
O godzinie 22:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy Mercedesa. Na miejsce interwencji alarmowo pojechali policjanci z referatu ruchu drogowego. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscy wynika, że 36-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty wjechał na teren jednego z ośrodków wypoczynkowych położonych w gminie Jedwabno. Świadkowie zdarzenia, mając podejrzenie, że kierowca znajduje się pod działaniem alkoholu, natychmiast zareagowali. Uniemożliwili nieodpowiedzialnemu mężczyźnie kontynuowanie dalszej jazdy poprzez zamknięcie bramy wjazdowej do ośrodka i natychmiast o tym fakcie powiadomili szczycieński mundurowych. Policjanci szczycieńskiej „drogówki” przebadali 36-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał on w organizmie ponad 3 promile. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. 36-latek noc spędził w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pobawienia wolności.

Dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, szczycieńscy policjanci wdzięczni są za każde podjęte działanie ze strony obywateli, które może uchronić nas wszystkich przed zagrożeniami, jakie niesie za sobą poruszający się po drodze nietrzeźwy kierowca.

Po raz kolejny, apelujemy! Nie wsiadaj za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z koeli ma ogromny wpływ na podejmowane za kierownicą decyzję – często nieodwracalne w skutkach!

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5