Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu

2020-06-24 10:33:31 (ost. akt: 2020-06-24 10:51:01)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Należy mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie może rodzić nie tylko odpowiedzialność karną dla kierowcy, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin.
Do zatrzymania skrajnie nieodpowiedzialnego rowerzysty doszło w poniedziałek 22 czerwca po godzinie 17:00 w Pasymiu, na ulicy Polnej. 38-letni mieszkaniec gminy Pasym, wsiadł za kierownicę jednośladu mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zakazali mężczyźnie dalszej jazdy. Nałożyli na niego mandat karny w kwocie 500 złotych i przekazali pod opiekę rodzinie.

Następnie parę minut przed godziną 20:00 w miejscowości Burdąg w gminie Jedwabno, szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. Mundurowi od razu wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. 45-letni mieszkaniec gminy Jedwabno został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. I tym razem intuicja nie zawiodła funkcjonariuszy. Mężczyzna „wydmuchał” blisko 2 promile.

Policjanci przypominają!
Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej
w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5