Okradali budynki po dawnym ośrodku wypoczynkowym

2020-06-24 09:15:48 (ost. akt: 2020-06-24 09:17:55)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Zarzut usiłowania kradzieży metalowym elementów konstrukcji budynków należących do byłego ośrodka wypoczynkowego, usłyszało dwóch mieszkańców Szczytna. 45-latek i jego 50-letni znajomy nie zdążyli nacieszyć się „łupem”. W tracie „rozgrabiania” domków wypoczynkowych, „wpadli” w ręce szczycieńskich policjantów.
W sobotę (20.06.20r.) około godziny 8:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy skierował policjantów z referatu patrolowo – interwencyjnego na teren dawnego ośrodka wypoczynkowego, położonego w gminie Szczytno. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, początkowo nic nie wzbudziło w nich podejrzeń. Mundurowi postanowili się jednak rozejrzeć. W pewnym momencie usłyszeli huk łomu i z daleka zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odrywali blachę od metalowych elementów konstrukcji, jednego z budynków należących do ośrodka.

Mężczyźni na widok funkcjonariuszy zaczęli zachowywać się nerwowo. 50-latek i jego 45-letni znajomy początkowo tłumaczyli się tym, iż wykonują prace demontażowe na zlecenie. Na nic dały się ich tłumaczenia, gdyż szybko okazało się, że usiłowali oni „rozgrabić” metalowe elementy konstrukcji budynków, należących do byłego ośrodka wypoczynkowego.

Obaj Panowie zostali zatrzymani przez szczycieńskich policjantów i przewiezieni do komendy. 45-letni mieszkaniec Szczytna w chwili zdarzenia miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast jego o 5 lat starszy kolega blisko 2 promile. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Dzięki sprawnie przeprowadzonej interwencji, sprawcy usiłowania kradzieży nie zdążyli długo nacieszyć się „łupem”. Teraz obaj Panowie staną przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego zachowania.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. życie jest krótkie, #3034903 | 188.147.*.* 6 sty 2021 16:35

    a pić sie chce....

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5