Piłkarze Błękitnych i Omulwi docenieni. Te liczby nie kłamią

2020-06-13 07:20:10 (ost. akt: 2020-06-13 07:21:10)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTBOL || Poczynania piłkarzy najczęściej oceniają kibice oraz tablica wyników. Tym razem nasi "kopacze" trafili na celownik serwisu statystycznego PlayMakerScore.
Czyli grupy piłkarsko-internetowych zapaleńców, którzy wyciągają wnioski na bazie twardych danych liczbowych. Z ich pracy korzystają nierzadko profesjonalni szkoleniowcy. W całej Polsce, bo i zbierają dane z każdego wojewódzkiego oddziału Polskiego Związku Piłki Nożnej. Znaleźć się na szczytach ich zestawień to niemały powód do dumy.

I trzeba przyznać, że naszym piłkarzom takowych nie braknie. Zdołali "namieszać" zwłaszcza na szczytach zestawień w klasie okręgowej. W czterech kategoriach pojawiło się 5 piłkarzy z powiatu szczycieńskiego. Dwukrotnie wskoczyli na pierwsze miejsce.

Najwięcej powodów do dumy przyniosła nam kategoria pn. "Kluczowi". Na dwóch pierwszych lokatach uplasowali się reprezentanci Błękitnych Pasym. Złoto zgarnął — jak można było przypuszczać już wcześniej — niesamowity Patryk Malanowski. Wielokrotny ligowy król strzelców na murawie spędził w minionym sezonie łącznie 1378 minut (jako zawodnik, bo jest równolegle także trenerem), zdobywając w tym czasie 18 bramek. Dało mu to najwyższy w zestawieniu wynik — 2,44 pkt.

Na tym nie koniec. Srebro tej samej kategorii przypadło w udziale jego klubowemu koledze, 22-letniemu Pawłowi Brzozowskiemu (ledwie 4 setne straty do lidera).
Kibice z Pasymia mogą śmiało pogratulować także jednemu z\filarów ich drużyny, 42-letniemu Piotrowi Młotkowskiemu, który znalazł się na samym szczycie kategorii pn. "NaDoświadczeniu". Weteran ligowych zmagań spędził w minionym sezonie na murawie 1149 minut.

Odrobina splendoru nie ominęła i Omulwi Wielbark. Wszystko za sprawą 17-letniego, perspektywicznego Krystiana Gąsiewskiego, który został sklasyfikowany na 3. miejscu w kategorii "Talenty". Mimo młodego wieku, Krystian należał do "pewniaków" w pierwszym składzie żółto-czarnych (1394 minuty w sezonie 2019/2020). Do 1. miejsca brakowało mu niewiele. Tym bardziej, że obaj zawodnicy (i Mateusz Litwiński z Rominty Gołdap, i Wiktor Nadolny z Żagla Piecki) są o rok starsi.

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5