Policjanci skontrolowali 246 pojazdów i ujawnili 196 wykroczeń

2020-05-11 11:55:17 (ost. akt: 2020-05-11 13:13:16)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci w miniony weekend, przeprowadzili działania własne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drogach powiatu szczycieńskiego. W ramach prowadzonej akcji mundurowi dyscyplinowali kierowców, którzy popełniali wykroczenia na drodze, stwarzając przy tym bezpośrednie zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego.
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niezachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami, nieprawidłowe wyprzedzanie to jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych, w tym śmiertelnych. W związku z tym, aby zapobiec tego typu zdarzeniom drogowym, policjanci szczycieńskiej „drogówki” wspólnie z funkcjonariuszami grupy Speed z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, w dniu 8 maja br., na terenie naszego miasta i powiatu przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mundurowi sprawdzali m.in. z jaką prędkością poruszają się pojazdy w obszarach zabudowanych, ale także poza nimi. Kontrolowali miejsca zagrożone, wskazane przez mieszkańców naszego powiatu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwracali na stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Kontrolowali czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Niestety, ale najczęściej funkcjonariusze podejmowali interwencję wobec kierowców, którzy jechali z nadmierną prędkością oraz swoją brawurową jazdą stwarzali bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci skontrolowali 246 pojazdów i ujawnili 196 kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali 3 dokumenty prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h oraz 4 dowody rejestracyjne pojazdów, które nie spełniały warunków dopuszczających je do ruchu. Ponadto mundurowi wyeliminowali z ruchu 5 nieodpowiedzialnych nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał 41-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, który kierował osobowy Renault mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie przeprowadzonych działań zatrzymali również 36-letniego kierującego z cofniętym drogomierzem oraz kierowcę, który nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczeniowej pojazdu.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. prędkość #2919142 | 88.156.*.* 11 maj 2020 18:55

    za przekraczanie przepisów prędkości powinny być mandaty w takie jak np. na drogach Szwecji czy Norwegii w przeliczeniu na złotówki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    odpowiedz na ten komentarz

  2. A tak #2919059 | 88.156.*.* 11 maj 2020 14:31

    codziennie kontrolować - bez działań własnych - to nie łaska?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5