Choroba przewartościowała jej życie

2020-04-19 09:20:00(ost. akt: 2020-04-18 09:16:27)
Zofia Fila z mężem

Zofia Fila z mężem

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, czego może dokonać. Po chorobie zmienia się podejście do wszystkiego. Walka z nowotworem uczy cieszyć się życiem i odkrywać w sobie pasje. Taką znalazła Zosia Fila ze Szczytna, która potrafi wyczarować "coś" z niczego!
Pani Zosia Fila ze Szczytna swoją przygodę z rękodziełem rozpoczęła jako kilkunastoletnia dziewczyna. Jej babcia szyła na maszynie, a ona przyglądała się temu z podziwem. Lubiła malować, na zajęciach plastycznych w szkole zawsze zbierała pochwały. Kiedy była w 8 klasie szkoły podstawowej ogłoszono konkurs ogólnopolski na ilustrację do książki Marii Konopnickiej. Praca pani Zosi zachwyciła jury i zdobyła pierwsze miejsce. Dzięki temu biblioteka szkolna otrzymała książki. Nauka zajmowała sporo czasu, więc młoda dziewczyna nie miała zbytnio czasu na rozwijanie pasji. W wieku 19 lat straciła ukochaną mamę. Wyszła za mąż za pana Andrzeja. Potem na świecie pojawiła się dwójka dzieci: Aleksandra i Grzegorz. W okresie ciąży i gdy dzieci były małe, pani Zofia wyszywała pościel, robiła ubranka na drutach i szydełku, szyła ciuszki dla swoich dzieci [...].

To jest fragment artykułu. Cały tekst można przeczytać w weekendowym (18-19 kwietnia) wydaniu "Gazety Olsztyńskiej".


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (18-19 kwietnia) wydaniu m.in.

Oksana SytczykTłumaczył, że życie żony księdza jest trudne
Czy można być żoną proboszcza w Polsce? Oczywiście. Jest nią Oksana Sytczyk. Ona i jej mąż Bogdan mają trójkę dzieci. Szokujące?! Niekoniecznie. Księża Kościoła greckokatolickiego mogą się żenić, pod warunkiem, że przyszłą żonę znajdą jeszcze przed swoimi święceniami.

Stulecie WinnychStulecie Winnych – przewodnik po serialu
W rodzinie Winnych można zobaczyć odbicie losów Polaków na przestrzeni ostatnich dekad. Nic więc dziwnego, że TVP zdecydowała o realizacji serialu na podstawie sagi Ałbeny Grabowskiej. W telewizji możemy właśnie oglądać drugi sezon tej produkcji.


Pędzi na ratunek, gdy zawyje syrena
To prawdziwy wulkan kobiecości, odwagi, ambicji. Kobieta o wielkim sercu — Dorota Karbowska, żona, mama, strażak i żołnierz. Zawsze w gotowości, aby nieść pomoc innym.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gość #2910154 | 83.9.*.* 22 kwi 2020 12:01

    proponuję wziąć się do jakiejś pracy , i myśli będą zdrowe ,a Wy tylko odpoczynek i leniuchowanie za graniami ,darmowe żarcie fe

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5