Trzech poszukiwanych zatrzymanych przez policję

2020-03-16 13:43:45 (ost. akt: 2020-03-16 13:45:43)
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

W dwa dni mundurowi doprowadzili do komendy trzech poszukiwanych, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Dwóch ukrywało się na terenie Szczytna, a jeden w Dźwierzutach. Zgodnie z decyzją Sądów zostali doprowadzeni do najbliższych Zakładów Karnych.
Piątek „trzynastego” (13.03.2020r.) okazał się pechowy dla 62-letniego mieszkańca Szczytna, który spacerując po ulicach miasta został wylegitymowany przez policjantów z referatu patrolowo- interwencyjnego. W takcie sprawdzenia okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. 62-latek został zatrzymany. Zgodnie z decyzją sądu najbliższe dni spędzi w Zakładzie Karnym w Barczewie.

W sobotę (14.03.2020r.) około godziny 8:20 szczycieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że jakiś mężczyzna od kilku dni śpi na klatce schodowej. Policjanci potwierdzili zgłoszenie, gdyż zastali śpiącego na miejscu interwencji 23-letniego mieszkańca Szczytna. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazał się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie, celem ustalenia miejsca jego pobytu i odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.

Niespełna kilka godzin później, do drzwi mieszkania należącego do 41-letniego mieszkańca gminy Dźwierzuty, zapukali dzielnicowi. Funkcjonariusze posiadali informację, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie i że może znajdować się obecnie w domu. W tym przypadku policjanci również zrealizowali nakaz zatrzymania i przewieźli 41-latka do ośrodka penitencjarnego.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5