Być kobietą, być kobietą...

2020-03-08 12:58:49(ost. akt: 2020-03-08 13:12:58)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Żeby kobieta była piękna, musi być szczęśliwa... Życie kobiety może być źródłem przyjemności w każdym momencie. Na każdym jego etapie pojawiają się inne potrzeby. Ważne jest, by umieć je odnaleźć i czerpać radość z ich zaspokajania. Żyć pełnią życia.
Być kobietą, być kobietą - marzę ciągle będąc dzieckiem... Każda z nas chciała kiedyś dorosnąć, aby nosić piękne sukienki i wysokie obcasy. Kim chciałyśmy być? Księżniczkami, nauczycielkami, lekarkami, policjantkami, piosenkarkami. Nie wszystkie dziecięce marzenia się spełniły, ale niezależnie od tego, co miałyśmy robić, chciałyśmy być po prostu szczęśliwe...

Obrazek w tresci

Beata Januszczyk: Być kobietą? Hmm... Trudno ująć to jednym zdaniem, bo kobieta jest jak paleta barw ma wiele kolorów i odcieni. Kobieta to symbol radości, mocy i siły życia! Kobieta to dar, bo dzięki niej rodzi się kolejne życie. Kobieta to wdzięk, urok i intelekt w jednym, a także niezwykły stan ducha. Dla niektórych pań być kobietą to czuć niezależną, iść swoją drogą i nie oglądać się za siebie. Ważne jest to, aby wiedzieć czego się chce i nie dać się stłamsić naszym słabością i co istotniejsze słabością innych. A na koniec to co kobieta ma uroczego to to, że maluje paznokcie u stóp w środku zimy, z pełną świadomością tego, że tylko ona będzie je oglądać. I to jest piękne - być piękna dla samej siebie, a wtedy życie częściej się do nas uśmiecha!

Obrazek w tresci

Karolina Gronowska: Trudne pytanie... Dla mnie być kobietą, to być sobą, pełną zagadek, niepewności, jak również empatii i zrozumienia. Bycie kobietą to dla mnie akceptacja swoich niedoskonałości, akceptacja siebie i wierzenie w swoje możliwości, zalety. Bycie kobietą to moment, w którym patrząc w lustro potrafisz powiedzieć sama do sobie, że jesteś piękna. Każda z nas jest inna i każda w tym jest wyjątkowa... W naszych czasach bycie kobieta to również bycie silną.

Obrazek w tresci

Małgorzata Manelska: Kobieta to konglomerat różności, posiadający wiele twarzy, bardzo skomplikowany w swej strukturze. To połączenie wojowniczki, kotki, motyla, detektywa, pielęgniarki, takie pięć albo nawet dziesięć w jednym. W dzisiejszych czasach bycie kobietą to wielkie wyzwanie i jednocześnie zadanie. Kobieta ma wiele ról i nikogo one nie dziwią. Może być prezesem dużej firmy, miłośniczką wędkowania, kierowcą rajdowym, żoną i matką. Jednak najważniejszym w byciu kobietą jest po prostu bycie sobą, nie zatracanie własnej spontaniczności, podążanie za swoimi potrzebami, realizacja marzeń, umiejętność zadbania o siebie, wykrzyczenia swoich racji, składania postulatów. Dziś mamy takie możliwości i korzystajmy z nich, bo jesteśmy pokoleniem tych dziewczyn, które mogą korzystać ze zdobyczy ruchu feministycznego.

Obrazek w tresci

Natalia Dąbkowska: Kobiecość to na pewno dla każdego sprawa bardzo indywidualna. Bycie kobietą to ogromna przyjemność ale i wyzwanie ponieważ kobieta musi pogodzić wiele ról we współczesnym świecie ale jak miło obserwować wokół jak kobiety świetnie sobie z tym radzą. Bycie kobietą to jednocześnie wrażliwość, delikatność, czar, ogromna intuicja ale też ambicje, siła niezależność i pewność siebie. To też świadomość szczęścia i dążenie do niego. Dzisiejsze kobiety mają moc!

Obrazek w tresci

Grażyna Saj-Klocek: Być kobietą... czyli być po prostu człowiekiem. Odpowiedzialnością, solidnością i dyspozycyjnością kreślić każdy dzień. Przyjmować dary losu i smutku nie dopuszczać nigdy do głosu.

Obrazek w tresci

Justyna Możdżeń: Bycie kobietą to bycie nieograniczoną. Kobieta jest wszystkim w jednym. Burzą i spokojem. Kobieta. Silna. Delikatna. Krucha. Odporna. Wrażliwa. Mocna. Kobiety są niesamowite. Jestem pod wrażeniem ile jesteśmy w stanie znieść. Jak daleko zajść w życiu z bólem. I dopiero po jakimś czasie zorientować się, jak trudna była nasza droga. Wiele na siebie bierzemy. Czasem za wiele. Bo wszystko. Bo przy odpowiednim mężczyźnie kobieta może czasem pozwolić sobie na bycie kruchą. I nie ma w tym nic złego. Przy nieodpowiednim musimy być twarde bez przerwy. Musimy przetrwać. Unieść wszystko. Tyle że bycie kobietą to także wolność bycia tylko dla siebie... Pozwolenie na radość. Zdjęcie zbroi. Wzięcie oddechu. Poczucie że nic nie musimy.Tylko że chcemy.

Obrazek w tresci

Grażyna Mączkowska: Kobiecość każdy rozumie po swojemu, chociaż to pojęcie wciąż ewoluuje. Kiedyś kobieta to przede wszystkim żona i matka. Delikatna, piękna, ciepła, uległa. Opiekunka domu. Wiele jej nie wypadało robić. Dziś – ambitna, asertywna, niezależna. Uwielbiam być kobietą! Lubię, gdy mężczyzna otwiera mi drzwi i mogę wejść pierwsza. Gdy bierze ode mnie siatki z zakupami i podaje płaszcz. Lubię dostawać kwiaty. To wszystko jest bardzo urocze. Ale lubię też niezależność i samodzielność. Doznałam najpiękniejszej i najważniejszej zalety bycia kobietą – urodziłam wspaniałych synów. Dla mnie to kwintesencja kobiecości. Kobiecość to mnóstwo kontrastów, to wahania nastrojów, to zmienność i kaprysy. To problemy, których żaden mężczyzna nie zrozumie. Lubię w kobietach zwiewność, kolory, roztargnienie, indywidualność. Kobiecość to coś eterycznego. Moja bardzo dojrzała kobiecość jest inna od tej sprzed pół wieku, czy sprzed trzydziestu lat. Jest bardziej beztroska i zdystansowana do wielu rzeczy. Postępuję zgodnie z tym, co dyktuje mi serce, niekoniecznie co praktyczniejsze, co modne i co wypadałoby. Lubię być z moją wewnętrzną kobietą. Lubię z nią kontemplować i być razem. Lubię patrzeć na kobiety, ich zachowanie, rozszyfrowywać ich oczy. Wykorzystuję to potem w moich książkach. Mocno zarysowuję ich psychologiczne portrety. Kobiety mnie wciąż czymś zaskakują. Kobieta jest nieodgadniona i to jest właśnie kobiecość!

Obrazek w tresci

Wioleta Wojciechowska: Być kobietą...pierwsze skojarzenie, które przychodzi mi do głowy, to słowa przeboju Alicji Majewskiej, chociaż nie podzielam przekonania, że kobiety są „występne i zdradzieckie” - powiedziałabym raczej – BYWAJĄ. Majewska śpiewa: „(…) być kobietą w dobrym stylu... gdzieś wyjeżdżać niespodzianie... pewną siebie być okropnie… Ach, kobietą być nareszcie, a najczęściej o tym marzę, kiedy piorę ci koszule albo naleśniki smażę”. Wydaje mi się, że współczesna kobieta już nie tylko marzy – ona wie czego chce od życia i coraz śmielej po to sięga. Często potrafi pogodzić owo „smażenie naleśników” z pracą zawodową, wychowaniem dzieci, realizacją swoich zainteresowań i pasji. Warto podkreślić, że przy tym świetnie wygląda, gdyż jakimś cudem wśród wielu obowiązków znajduje czas na zadbanie o swoją urodę. Mam wrażenie, że dziś bycie kobietą wiąże się z wielozadaniowością. I nie chodzi mi tutaj o pojęcie w naukowym rozumieniu, bo jeśli dobrze kojarzę, najnowsze badania wykazują, że nie ma istotnych różnic między płciami w wielozadaniowości przy wykonywaniu na zmianę różnych zadań i wykonywaniu dwóch jednocześnie. Według mnie kobieta wielozadaniowa, to po prostu kobieta dobrze zorganizowana, potrafiąca pogodzić wiele różnych obowiązków, aktywności, działań. Mam tylko nadzieję, że to skoordynowane wykonywanie ogromu zadań wynika z wewnętrznej motywacji, chęci kobiety a nie jest wymuszone jedynie prozą życia. I tego właśnie życzę wszystkim Paniom z okazji ich święta – wielozadaniowości z wyboru a nie z konieczności!

Joanna Karzyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. BYC KOBIETO BYC KOBIETO #2889224 | 88.156.*.* 18 mar 2020 18:51

  CO POWIE BIEDRON OD KAKAŁKA

  odpowiedz na ten komentarz

 2. xyz #2882186 | 89.228.*.* 8 mar 2020 17:48

  Kasa.. kasa ... kasa ... i tak od wieków mają jeden cel oprócz potomstwa .

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5