Niewybuch w lesie, 100 sztuk amunicji na strychu

2019-10-21 09:39:56(ost. akt: 2019-10-21 09:48:38)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Policjanci ze Szczytna zabezpieczali niewybuchy do czasu przyjazdu wojskowych. Na nietypowe znalezisko natknął się w lesie funkcjonariusz Straży Leśnej, z kolei kobieta, podczas prac porządkowych przy sprzątaniu poddasza domu ujawniła amunicję.
W piątek 18 października oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki odebrał informację o niewybuchach, które miały znajdować się w kompleksie leśnym w miejscowości Przeździęk Wielki, gmina Wielbark. Skierowany na miejsce patrol policji, potwierdził zgłoszenie. Jak się okazało na nietypowe znalezisko natrafił funkcjonariusz Straży Leśnej podczas prac gospodarczych przy przygotowywaniu gruntu pod sadzonki drzew. Szczycieńscy policjanci, do czasu przybycia wyspecjalizowanej jednostki, zabezpieczali miejsce zdarzenia.

Szczycieńscy policjanci z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego potwierdzili, że znalezisko to 2 sztuki pocisków artyleryjskich 75 mm ze smugaczem produkcji niemieckiej z czasów II Wojny Światowej. Przybyły patrol rozminowania zabezpieczył niewybuchy. Żołnierze z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu zabezpieczyli pociski, aby w bezpiecznych warunkach go zneutralizować.

Z kolei w sobotę 19 października w miejscowości Kot, gmina Jedwabno kobieta podczas prac porządkowych na poddaszu budynku mieszkalnego ujawniła 100 sztuk amunicji z 1913 r. do broni typu Mauser. Skierowany na miejsce patrol policji, zabezpieczył naboje. Jak się okazało w budynku w którym ujawniono amunicję, mieścił się wcześniej posterunek MO.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sergej #2842381 | 196.240.*.* 1 sty 2020 10:15

    Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5