Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani

2019-10-14 09:52:59 (ost. akt: 2019-10-14 09:58:27)

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

Mimo wielokrotnych apeli, w dalszym ciągu znajdują się osoby, które wbrew zdrowemu rozsądkowi decydują się na to, by wsiąść za kierownicę auta, będąc w stanie nietrzeźwości. Wobec takich kierujących w miniony weekend interweniowali szczycieńscy policjanci.
W sobotę 12 października po godzinie 15:00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że w jednej z miejscowości w gminie Szczytno 36-latek prawdopodobnie znajdując się pod wpływem alkoholu wjeżdżając na posesję uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas rozmowy z policjantami, mieszkaniec gminy Szczytno przyznał się, że wcześniej - przed jazdą - spożywał alkohol.

Z kolei przed godziną 23:00 w Szczytnie na ulicy Odrodzenia szczycieńscy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która znajdując się w stanie nietrzeźwości prowadziła pojazd mechaniczny. W wyniku badania stanu trzeźwości okazało się, że 20-latka miała ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi wymienionym kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5