Kolejni pijani kierowcy wyeliminowani z ruchu drogowego

2019-10-02 09:51:02(ost. akt: 2019-10-02 10:04:11)

Autor zdjęcia: KWP w Olsztynie

Szczycieńscy policjanci ruchu drogowego zastosowali postępowania mandatowe wobec rowerzystów, którzy nie zważają na to, że poruszając się jednośladem w stanie nietrzeźwości stanowią zagrożenie w ruchu drogowym.
Wczoraj, 1 października szczycieńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących.

32-latek jadący jednośladem w Szczytnie na ulicy Chrobrego miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Z kolei w miejscowości Świętajno na ulicy Młodzieżowej badanie stanu trzeźwości u 44-latka wykazało 0,5 promila alkoholu.

Obaj mężczyźni nic nie robili sobie z tego, że przez ich nieodpowiedzialne zachowanie ktoś inny mógłby ucierpieć. Na dodatek oni sami mogliby być potencjalnymi ofiarami nieszczęścia na drodze. Zarówno 32-latek jak i 44-latek zostali ukarani mandatami karnymi i zakazano im dalszej jazdy.

Także wczoraj policjanci szczycieńskiej jednostki na trasie Chochoł - Świętajno zatrzymali do kontroli kierującego audi. W wyniku badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało prawie 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na szczęście w przypadku wymienionych zdarzeń nikomu nic złego się nie stało.
Nie należy jednak zapominać o tym, że w każdym zdarzeniu drogowym to właśnie życie i zdrowie ludzkie narażone są na szwank.
Mając więc na uwadze bezpieczeństwo własne i innych osób kierujmy się rozsądkiem
i przewidujmy konsekwencje nieprawidłowych zachowań za kierownicą.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5