Zapowiada się ostra jazda! Wielki finał w Wólce Szczycieńskiej

2019-09-25 19:02:39 (ost. akt: 2019-09-25 19:32:29)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

KOLARSTWO GÓRSKIE/// Niewielka, okryta lasami Wólka Szczycieńska stanie 29 września w ogniu rywalizacji najlepszych kolarzy górskich z regionu. Wszystko za sprawą wielkiego finału cyklu Milko Mazury MTB.
— Finałowa trasa została mocno zmodyfikowana względem zeszłorocznej edycji. Główna zmiana to przede wszystkim nowa lokalizacja, a co za tym idzie bliskość świetnych ścieżek Szczytno MTB Trails. Szybka runda o długości 14 kilometrów to idealne rozwiązanie na zakończenie długiego i ciężkiego sezonu. Jak na rasowy maraton przystało, znajdziecie na niej: długie, szerokie szutry, kręte, wąskie dukty leśne i niesamowite singletracki — zapowiadają organizatorzy.

Do wyboru, jak zawsze, będą 3 różne dystanse: PRO to 4 rundy (w sumie 56 km), Expert to 3 rundy (42 km), zaś Hobby to 2 rundy (28 km).

Najmłodsi kolarze będą mogli wziąć udział w wyścigach Nickelodeon Race oraz Strider Cup Mazury MTB. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej lub pisemnej na stronie organizatora (ewentualnie na miejscu w miasteczku wyścigu).

Podczas Wielkiego Finału wykrystalizuje się także ostateczny kształt klasyfikacji generalnej cyklu Milko Mazury MTB. Do kogo trafią główne nagrody indywidualne i drużynowe? Przekonamy się już w niedzielę.

— Wszystkim kolarzom życzymy powodzenia w tym ostatnim, kluczowym cyklu. Gorąco zapraszamy i wszystkich kibiców, by wspierali zawodników głośnym dopingiem — podsumowują organizatorzy.

Start o 10:00.

kk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5