Farba na Palcach debiutujący zespół z Olsztyna. Kim są? [WYWIAD]

2019-06-05 10:30:09(ost. akt: 2019-06-05 11:21:20)
Od lewej: Tomasz Marynowski- bas, Piotr Rudziewicz- gitara, Joanna Górska- wokal, Łukasz Młynarczyk gitara, Jarosław Markowicz- Perkusja.

Od lewej: Tomasz Marynowski- bas, Piotr Rudziewicz- gitara, Joanna Górska- wokal, Łukasz Młynarczyk gitara, Jarosław Markowicz- Perkusja.

Zespół aktualnie pracuje nad debiutanckim krążkiem. Na płycie pojawią się takie utwory jak „Znam to”, „Pułapka”, „Jeszcze nie umieramy”, czy „Gubię się”, który ukaże się jako singiel grupy. O planach na muzyczną przyszłość i nie tylko rozmawiamy z zespołem rockowym Farba na Palcach z Olsztyna.
– Skąd pomysł na nazwę zespołu?

– Powiedzmy, że narodził się podczas popełniania zbrodni… muzycznej.

– Jak zaczęła się Wasza przygoda z muzyką?

– Razem gramy od 2018 roku. Jednak przed powstaniem zespołu każdy z nas miał swoją drogę. Założyciele zespołu Tomek i Piotr byli fanami improwizacji, zapraszając do współpracy pasjonatów muzyki. Tak trafili na Jarka, który jest muzykiem z kilkunastoletnim doświadczeniem. Następnie dołączyła Asia, która miała na swoim koncie pierwsze sukcesy, jako wokalistka, jednak zrobiła kilkuletnią przerwę, aby skupić się na biznesie. Okazało się jednak, że nie potrafi żyć bez swojej największej pasji. Podobnie jak Łukasz, który dołączył do zespołu jako ostatni – muzyk z wykształcenia, dla którego to nie tylko pasja, ale też sposób zarabiania na życie.

– Zdarzają się Wam nieporozumienia, czy raczej jesteście zgraną grupą?

– Wciąż uczymy się siebie nawzajem i docieramy. Oczywiście bywa, że nasze wizje delikatnie się różnią, jednak ostatecznie zawsze udaje nam się osiągnąć kompromis. W końcu to też sztuka, a wszyscy jesteśmy artystycznymi duszami.

– Fani jakiego gatunku muzycznego odnajdą się na koncercie Farby na Palcach?

– W duszach gra nam muzyka rockowa. Część z naszych utworów, to faktycznie mieszkanka mocnych riffów i pozytywnej energii. Jednak nie zabraknie spokojnych, nostalgicznych numerów. Od początku skupiliśmy się na tworzeniu własnych kompozycji.

– Jak wygląda proces tworzenia piosenek na płytę?

– Bywa różnie. Każdy z nas ma taki sam wkład we wszystkie kompozycje. Staramy się słuchać siebie nawzajem i testujemy rozmaite rozwiązania. Wszyscy zaczynaliśmy od gry na gitarze, co zdecydowania ułatwia nam pracę. Autorką tekstów jest Asia, jednak każdy niewątpliwie dostarcza inspiracji.

– Kiedy będziemy mogli usłyszeć singiel?

– Kompozycja „Gubię się” powstała już rok temu, jednak czekało nas wiele pracy nad materiałem. Niezawodny okazał się Radek Hrynek z UWM FM, który przy wspólnej pracy nad utworem udzielił nam kilku cennych wskazówek. Singiel wraz z teledyskiem ukaże się w lipcu 2019. Póki co, na platformie Youtube możemy posłuchać krótkiej zapowiedzi naszej twórczości https://www.youtube.com/watch?v=Rp1SZL51yhs&feature=youtu.be


– Dziękujemy serdecznie za rozmowę i trzymamy kciuki!

– Dziękujemy również!

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5