Pomimo zakazu oraz promili w organizmie wsiadł za kierownicę

2019-04-25 09:29:13 (ost. akt: 2019-04-25 09:30:22)

Autor zdjęcia: zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, jednak nie przeszkadzało mu to, aby wsiąść za kierownicę. Dodatkowo jak się okazało miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez sąd.
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21.04.2019 r.) w miejscowości Pasym. Styl jazdy kierowcy zwrócił uwagę pełniących służbę policjantów, którzy postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu.

W wyniku badania stanu trzeźwości okazało się, że 35-latek ma w organizmie 2,2 promila alkoholu. Ponadto w wyniku sprawdzenia danych wyszło, że mężczyzna ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do jednostki penitencjarnej przez sąd rejonowy Ostrów Mazowiecka do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 8 miesięcy za czyn z art. 209§1a k.k. "Kto uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości orzeczeniem sądowym, ugodą zawartą przed sądem albo innym organem albo inną umową, jeżeli łączna wysokość powstałych wskutek tego zaległości stanowi równowartość co najmniej 3 świadczeń okresowych albo jeżeli opóźnienie zaległego świadczenia innego niż okresowe wynosi co najmniej 3 miesiące, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie po wykonaniu z nim czynności procesowych został przetransportowany do zakładu karnego celem odbycia kary.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5