Czy nasi odbiją się od dna?

2019-03-31 11:53:15(ost. akt: 2019-03-31 11:59:07)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

Już tylko ostatnie godziny dzielą nas od zainaugurowania rundy wiosennej przez piłkarzy naszego powiatu. Czy forma, którą wypracowali podczas zimowego okresu przygotowawczego wystarczy, by sprostać rywalom? Straty są duże.
Trzem najwyżej sklasyfikowanym ekipom powiatu szczycieńskiego, występującym w klasie okręgowej, niełatwo byłoby wyobrazić sobie trudniejszą sytuację. Gdyby tylko można było "odwrócić" tabelę, to SKS Szczytno, Błękitni Pasym i Omulew Wielbark zajmowałyby niemal w komplecie plasowałyby się na podium. Takich cudów w futbolu jednak nie ma i - gdyby nie liczyć dysponujące ledwie punktem straty do naszych Pojezierze Prostki (16. miejsce) - ekipy naszego powiatu okupują solidarnie dno stawki.

Teoretycznie w najtrudniejszej sytuacji znajduje się obecnie SKS Szczytno. Przedostatnie miejsce w "okręgówce" to z pewnością nic, co mogłoby satysfakcjonować podopiecznych trenera Pawła Pietrzaka. Zespół ze stolicy powiatu w rundzie jesiennej odnotował wprawdzie "aż" 4 zwycięstwa, jednak okupił to 1 remisem i 12 porażkami (łącznie 13 punktów).

- Naszym celem aktualnie musi być niestety utrzymanie, bo mamy za dużo punktowych zaległości. W perspektywie roku, dwóch lat awans jest jednak w pełni osiągalny. Zabrzmi to ostro, ale wywalczenie IV ligi to w tej chwili chyba jedyna rzecz, która pozwoliłaby dalej istnieć temu klubowi. Zawodnicy muszą mieć choćby tę możliwość, by móc pokazać się wyżej - przekonywał trener Pietrzak.

Jednym punktem więcej dysponują Błękitni Pasym (14. miejsce w tabeli). Czasy, gdy określało się ich mianem "błękitnego tsunami" czy "dominatorami okręgówki" - wiele na to wskazuje - odeszły wraz z Patrykiem Malanowskim, który przeszedł do IV-ligowej Concordii Elbląg (w międzyczasie macki po wielokrotnego ligowego króla strzelców wyciągał także równie słynny, co targany problemami Stomil Olsztyn). Jesienią pasymianie wygrali ledwie 2-krotnie, lecz byli ewidentnymi "królami remisów". Do podziału punktów doprowadzili bowiem aż 8 razy (najwięcej ze wszystkich klubów w stawce). Jako pokonani Błękitni opuszczali murawę 7-krotnie.

Czyli tyle samo, co najwyżej sklasyfikowana obecnie z naszych drużyn - Omulew Wielbark. Podopieczni Mariusza Korczakowskiego - za sprawą 3 zwycięstw i 7 remisów - plasują się obecnie na 13. miejscu w tabeli.
Nad Wielbarkiem, Pasymiem i Szczytnem unosi się niestety więc wciąż widmo spadku do a-klasy. Czy ów koszmar może się spełnić? Miejmy nadzieję, że wraz z nadejściem wiosny skończy się i bolesna "posucha punktowa". O poprawę ewidentnie trudnej sytuacji w tabeli nasi reprezentanci powalczą już w najbliższy weekend.

Początek zapowiada się jednak jako arcytrudny. Omulew Wielbark zmierzy się bowiem 30 marca na wyjeździe z wiceliderami - Śniardwami Orzysz. Błękitni - teoretycznie - będą mieli tego dnia zawieszoną poprzeczkę jeszcze wyżej. Na murawie w Pasymiu zameldują się bowiem liderzy z Polonii Lidzbark Warmiński (początek meczu o godzinie 16). Dzień później, w niedzielę, SKS Szczytno ugości natomiast u siebie... 3. drużynę klasy okręgowej - LKS Różnowo (początek meczu o godzinie 14). Lepszych rywali (przynajmniej "na papierze") wybrać po prostu nie było można. Trzymamy kciuki, by nasze zespoły zdołały sprawić faworytom niemiłą niespodziankę.

Kamil Kierzkowski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dr #2707047 | 31.1.*.* 31 mar 2019 12:55

    Klub SKS otrzymał kilkadziesiąt tysięcy dotacji z budżetu miasta i powiatu. Trener bredzi o etatach dla piłkarzy, to oni wtedy dopiero pokażą. Jednocześnie nie ma pieniędzy na start kadetów- wicemistrzów województwa w mistrzostwach Polski. Mistrzostwa odbędą się w Szczytnie. Burmistrz jak zwykle zaskoczony- jakieś mętne wypowiedzi. Wstyd i zenada.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5