Karate, karate w Zakopanem. Akademia szykuje formę

2019-03-11 10:34:45 (ost. akt: 2019-03-11 16:15:37)

Autor zdjęcia: Akademia Sztuk Walki Novum

Szczycieńska Akademia Sztuk Walki Novum wciąż w międzynarodowym gronie. Podopieczni trenera Hrynowieckiego formę wykuwali 1-3 marca na drugim końcu Polski.
Nie opadł jeszcze kurz po ich triumfie w Zambrowie (podczas V Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin zdobyli 8 medali, w tym 2 złote), a naszym karatekom znów przyszło rywalizować z kolegami nie tylko z całej Polski, ale i zza jej granic. Tym razem zmagania miały jednak inny, typowo treningowy charakter.

Brygada Akademii w miniony piątek stawiła się bowiem w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, gdzie odbyła się już 8. edycja popularnego, międzynarodowego zgrupowania Polish Fighters Camp. Wśród szkoleniowców pojawił się ceniony shihan Jacek Czerniec (5 DAN) z Lubelskiego Klubu Kyokushin Karate czy Aleksandr Eremenko. - To jeden z najlepszych karateków światowego kyokushin - przekonują trenerzy Akademii.

O rozmachu zajęć świadczy również fakt, że - w tym jednym z największych zgrupowań IKO Poland - uczestniczyło łącznie 257 osób z Polski (52 kluby), Ukrainy, Białorusi, Rosji oraz Niemiec.

- W trakcie zgrupowania zdobyliśmy bardzo dużą dawkę wiedzy dotyczącą taktyki walki sportowej. Nowych rzeczy, zwłaszcza z dziedziny prowadzenia treningów z dziećmi, nauczyli się i nasi instruktorzy. Kolejne cenne doświadczenie i wskazówki zebrane. Naładowaliśmy akumulatory i... jesteśmy gotowi do jeszcze cięższej pracy - podsumowują karatecy Novum.

Akademia Sztuk Walki do Zakopanego wyruszyła w składzie: Dariusz Hrynowiecki, Grzegorz Pliszka, Maciej Żyliński, Bartosz Korybski, Paweł Krajewski, Maciej Pawłowski, Martyna Korybska, Marcel Korybski, Natalia Krawczyk i Julia Kępa.

kk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5